Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet öltönyt (főleg nadrágot)...

Lehet öltönyt (főleg nadrágot) otthon tisztítani? És hogyan? Szabad mosógépben mosni? És hogyan vasaljam?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a cimkét, és nézd meg, hogy egyáltalán szabad -e mosni vizben. Ha szabad, akkor langyos vizben áztasd kicsit, azután megnyomkodod, és azokon a helyeken, ahol általában jobban piszkolódik (zsebek, felső gombolás, combrészen megdörzsölöd úgy, hogy anyagot az anyaggal. Ha kész, két-három vizből öblited, szintén csak langyos, kinyomkodod, vasaláson összehajtod, és vállfán megszáritod. Vasalni nedves ruhán keresztül szoktam, először a varrásokat, utána az éleket. Szövet nadrágot igy tisztán tudod tartani magad is, zakóval nem is próbálkozom, mert úgysem tudnám kivasalni, azt mindenképp tisztittatom, meg hát a zakó nem is piszkolódik annyira. Mindenesetre figyelmesen nézd meg először a cimkét, ha nincs rajta kézi mosás, ne is próbálkozz. Sok sikert!
2009. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A párom szövetnadrágját ami a munkaruhája, én bizony bevágom a mosógépbe 40°C-ra, majd élére hajtva szárítom és gőzölős vasalóval vasalom ki. Egy olyan vasalóval ami inkább a gőzre helyezi a hangsúlyt, mint a meleg vasalótalpra. Ha ilyen nincs, akkor vizes ruhán keresztűl, mert kifényesedhet, vagy odaragadhat.

Bevallom, ha gyapjú, vagy valami drága szövetből készült volna és se mertem volna mosógépben mosni, de eléggé műszálas anyag és hetente 2x képtelen lennék sokat szórakozni egy nadrággal.

2009. szept. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!