Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hajtól eldugult mosdólefolyót...

Hajtól eldugult mosdólefolyót mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Lefolyni lefolyik a víz, csak a sok hajszáltól, amit sikerült belefésülni a kagylóba... -,-'

lassan folyik le.

Milyen szerrel lehet beleönteni a mosdókagylóba, hogy a lefolyóban feloldja a hajt, vagy ilyesmi?



2013. ápr. 14. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A lefolyó-tisztítók között vagy egy fél literes fekete flakonos (nevét ne kérdezd), az minden, ami szerves anyagból benne van akár a fürdőszobai, akár a konyhai lefolyókban, oldja. Vigyázz vele, ha jól emlékszem max 10-15 percig lehet benne hagyni, utána öblíteni kell, mert olyan erős, hogy elkezdi oldani a müa. lefolyó-csövet is.


A Rossmann-ban biztosan van, amikor arra van szükségem, mindig oda megyek. A fél liter = 1000 Ft, duplájába kerül, mint bármi más, de megéri!


Vagy leszeded a szifont és takarítgatod a trutyit. :))))

2013. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
legjobb, ha szétszeded a szifont, nálunk havonta ez van...persze vannak lefolyótisztítók, de az maró vegyszer mind.
2013. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
76%

Szerintem is inkább szedd szét, a hajat nagyon nehezen oldja bármi is, gondolj bele, ami azt feloldja, az a csöveknek sem lehet túl jó.

Megelőzésre viszont: műanyag, filléres lefolyószűrő a lyuk tetejére. Lehet, hogy nem olyan esztétikus, de beválik. 4 éve, amióta a mostani lakásunkban élünk, egyszer nem volt dugulás, még a legenyhébb sem. Egyszer egy héten egy kupaknyi dugulásmegelőző szer, a biztonság kedvéért.

2013. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én először wc-pumpával szoktam, aztán ha nagyon makacsul el van dugulva, akkor kiveszem a kis csavart és ledugom a csőgörényt. A csőgörény egy rugós, több méter hosszú drót, amit a végénél lehet tekerni.
2013. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok!


Alapjaiban minden hajmosás után még akkor kiszedem a lefolyó rácsán fennakadt hajszálakat, mielőtt a víz levinné őket. Majd a WC-kagylóban könnyedén leviszi a víz.


Óhatatlan, hogy néhány szál ettől függetlenül mégis lemegy, ha összegyűlik, fennakad valahol, akkor ahhoz használom az általan írt lefolyó-tisztítót. Ez kb. egy évben 2-3 alkalommal szükséges.


Úgy csináltok, mintha ti egyáltalán semmi vegyszert sem használnátok a lakásotokban, sem mosogatószert, sem mosószert, öblítőt és egyéb súrolószert, és csak én lennék az az elvetemült, aki ilyen vegyszeres megoldást használ.


Nézzetek már a lelketekbe, mielőtt a másik megoldását ilyen indokkal utasítjátok el!

2013. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát 1-es, nekem hosszú hajam van, és mivel elég sokszor eldugul a lefolyó, ingem-gatyám rámenne a vegyszerekre, olcsóbb szétszedni, bár gyomorforgatóan undorító a fekete ragacsos trutyi
2013. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdésben szerepelt:

"Milyen szerrel lehet beleönteni a mosdókagylóba, hogy a lefolysóban feloldja a hajt, vagy ilyesmi?"


Válaszoltam neki szert is, és utolsó mondatként azt is, hogy lehet a szifont is leszedni. Akkor most mi a bajotok a válaszommal??? Csak azért kötekedtek, mert ehhez van kedvetek!

(1-es voltam)

2013. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sósav
2013. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szét kell szedni a szifont, nem is gondolnád, mennyi trutyi van benne, azt vegyszer el nem tünteti.
2013. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Ki kell takarítani.
2014. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!