Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valaki összefoglalná nekem,...

Valaki összefoglalná nekem, hogy mosógépben mit lehet, és nem lehet együtt mosni?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok, és összezavarodott.

Eddig az élt bennem, hogy fehéret, és színest TILOS együtt mosni, mert pl: egy piros póló, meg egy fehér póló, ha ki van egybe mosva, a fehér olyan rózsaszínes lesz.


De most múltkor mostam, és be akartam rakni a farmeromhoz meg a fekete pólókhoz, egy élénk narancs sárga pólót, és anyám rám szólt, hogy nem lehet.

De miért? Fekete az nem fehér.

Nem fogná be szerintem. Anyám nem magyarázta el, hogy miért nem moshatom egybe, de azt mondta inkább mossam ki kézzel.

Most össze zavarodtam...


Valaki leírná, hogy mik a szabályok?

Mit moshatok egybe, és mit nem? És miért?

Mert írnék akkor egy táblázatot, és megtanulnám, hogy akkor farmert lehet-e mosni ezzel-azzal, meg melyik szuínest mivel lehet, meg fehéret hogyan.


Szóval mik a szabályok a mosógéppel való mosásban?



2013. ápr. 21. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szín szerint mosok, hanem egybe válogatom a világos ruhákat, ami lehet fehér, szürke, kék, zöld, tehát bármi, ami világos és azokat együtt mosom. Illetve egybe válogatom a sötéteket, ami lehet fekete, sötétszürke, sötétzöld, farmer, bármi és azokat is együtt mosom.

Ha te egy világosabb narancssárga pólót akartál a sötétekkel mosni, akkor azért mondta anyukád, hogy ne mosd egybe.

2013. ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

nos, én 3 kupacba szoktam válogatni.


fekete: értelemszerűen minden ami fekete, nagyon sötét, és ide jön a farmer is.


fehér: törölközők, konyharuhák, nagyon világos pamut cuccok, kilépőszőnyeg a fürdőből.


színes: se nem túl világos, se nem túl sötét ruhák (narancs, zöld, türkiz) ezt a 3 színt hordom nagyjából :)


nem muszáj semmit kézzel mosni, mert az életed is rámegy :)

a világosabb színeset azért nem szabad a feketékkel mosni, mert besötétítheti egy idő után.

ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor veszel fekete, fehér, színes mosógélt. bár fehérhez a por is jó, mert 60 fokon feloldódik. a többit 40nel érdemes mosni, mivel a túl magas hőfok oldja a színt a ruhákból, és hamarabb kifakulnak. ja, és kifordítva moss mindent, úgy szebb marad az anyag, és kevésbé fakul.

jaaaj, el ne felejtsem, h a fehérekhez teszek egy kis folyékony flóraszeptet is, a fertőtlenítés miatt.


szó szerint így mosok, amit ide leírtam, mindegyik ruhám szép, tartós, és illatos :) hidd el, 8 év tapasztalat beszél belőlem :) az elején nekem is voltak csinos kis baleseteim, de mindegyikből tanultam.

2013. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a farmer kiválóan engedi a festéket . Ha egyszerre mostad volna a szép sárga cuccoddal, biztos valami szürkés színre változott volna. Tehát szélsőséges esetben moshatsz feketét is fehérrel, de cak ha a fekete nem engedi a színt.
2013. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Csaj nincs?
2013. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!