Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akinek van kerámia bevonatos...

Akinek van kerámia bevonatos INDUKCIÓS edénye, tudna ajánlani márkákat?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni indukciós kerámia bevonatú edényeket, de ami nagyon olcsó, attól tartok kicsit pl Perfect Home.

A Delimano nekem nem jó, mert nem indukciós, a Perla a szimpatikus, néhány webáruházban kapni, de ami nekem kellene 4-5 féle, az most hiánycikk. Mivel nem tudni mikor lesz, nekem meg most kellene edény.

Találtam még jó márkákat, de 7-8 ezer forintot /db nem szeretnék érte kiadni.

Egy közép kategóriát szeretnék 3-4-5 ezer az jó.

Kellene palacsinta sütő 26cm-es, szószos fazék 20cm-es, serpenyő 20cm-es, 24cm-es lábas, meg 28cm-es magas fazék.

Köszi


2013. ápr. 25. 08:01
 1/9 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy egy helyről szeretném megvenni, hogy ne kelljen annyi postát fizetni. Találtam 3 helyen ezeket, de akkor 3x kell postát fizetnem. Még az Otto-ban találtam, de ott is csak 3db-os van, bár szimpatikus és az ára is jó.
2013. ápr. 25. 08:03
 2/9 anonim válasza:
A Perla legjobb tudomásom szerint nem jó indukciósra. A vasedényben most akcióba vannak a Blaumann serpenyők, köztük van pár ami jó indukciósra. Nekem is ilyen van, egyenlőre kifejezetten meg vagyok elégedve velük.
2013. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi, itt olvastam, hogy a perla az jó, de végülis nagynehezen rátaláltam egy webáruházban, ahol nagybetűkkel ki volt írva, hogy nem jó indukciósra.

Köszi, ezt a blaumann-t megnézem.

Találtam néhányat neve nincs márkájú, de gyanúsan olcsó így azt nem merem. A berghoffnak vannak ilyen edényei, de egy kis lábas 16cm-es 7-8 ezer.

2013. ápr. 30. 14:16
 4/9 A kérdező kommentje:
megnéztem és hát nem olcsó egy kis lábas 16cm-es 6400ft
2013. máj. 1. 13:20
 5/9 anonim válasza:
2013. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

VETTEM VÉGRE

Az interspárban találtam rá, Ambition edénycsalád.

kerámia bevonatos, indukciós 4db lábas üveg fedővel. Szilikonos hatású a fedő füle és a lábas füle így nem forrósodik át. 2db 16cm-es, 1db 20cm-es 1db 24cm-es van a készléetben 20990ft volt, vettem még ugyanott ezt a márkájú 20cm-es serpenyőt 2790Ft, a palacsinta sütő Simpex márkájú 5990ft volt. Szuper!!! olaj nélkül sütöttem palacsintát és majd ki szalad belőle a palacsinta úgy csúszkál. Pörköltöt főztem a lábasban az is szuper benne főzni.

Az edénykészletnek külön is voltak kaphatóak a darabjai kivéve a 16cm-es. Volt egész nagy is beőle.

2013. máj. 7. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy szuperál azóta? NÉztem én is az ambition fajtát a sparban, serpenyőt és a simpex-et is, a tefal sajnos nagyon drága. Még mindig jó a kerámiás?
2014. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nem magyarázom, de :

az alumimium nem alkalmas erre. hacsak nem ultravékony, vagy túl vastag: valahol olvastam 1/100 mm vagy a legalább 50 cm alu talpvastagság elvileg alkalmas lenne.(?) a z acél sem mind mágnesezhető, a rozsdamentes sem az (saválló) persze, lehet kísérletezni az adapternek(indukciós adapter/alátét, amin még a jénai is "indukciós" lesz, köze sincs az indukciós főzéshez (rezsó-hatás) A kereskedők mindent el akarnak adni.az öntöttvas egyébként alkalmas az indukciósra, ha elég vastag a talpa, különben leragad benne amit sütnénk.

2015. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt javasoltam volna :) Ambicion.

Így találtam rá pont a kérdésedre is.

Ezen kívül, ha valaki erre járna, én a Bergner-el vagyok megelégedve nagyon!


Ez az előttem szóló ember, mi marhaságot összehord.

Már érdemes volt feljönnöm a jókedvért!


Ember, alumíniumba szándékosan teszik a vasmagokat, a talp részbe, így mágnesezhető, és az alu. miatt jól vezeti a hőt is.

Az alumínium nem alkalmas indukciósra csak az ultra vékony??? Ha vékony, akkor nem alumínium?

Biztosíthatlak, az acél EDÉNYEK mind mágnesezhetők.

A rozsdamentes az szintén.

Kísérletezni felesleges. Indukciósra nem kell venni olyat ami nem alkalmas arra, így nem kell alátét, és ennyi. Az alátét amúgy sem igazán azért van. Mivel túlmelegszik, így huzamosan nem jó. Az inkább védi az edényt a hirtelen melegtől... (pl. rántás)

Az öntöttvas meg akkor alkalmas, ha elég vastag a talpa???

Ez valami szakirodalom?


...és a végére a legjobb!

Főzzél te 50 cm-es talpvastagságú alumínium tömbbel!!!


Brutál nem értesz hozzá, csak belekotyogtál.

Pedig a kérés: "Akinek van kerámia bevonatos INDUKCIÓS edénye..."

Ez azt jelenti, tapasztalata van, vagy ért hozzá!!!

Rólad ez nem mondható el. Sem így, sem úgy.

A kereskedő nem akarja rád sózni azt ami nem jó neked, mert visszaviszed és okoskodsz.

A kereskedő azt akarja, hogy nála vedd meg azt, ami neked a legjobb, és máskor is visszamész hozzá vásárolni.

2016. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!