Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet rendesen kitakaríta...

Hogy lehet rendesen kitakarítani a lefolyót? És hogy kerüljem el, hogy megint ilyen legyen?

Figyelt kérdés

A fürdőszobai mosdókagyló lefolyója oltári gusztustalan tud lenni. Eldugulva nincs, "csak" ilyen szürkés-fehéres undorító lerakódás képződik rajta, ami miatt aztán a víz is lassan folyik le. Egy ideig lefolyó tisztítóztam, de alig segített. Mostanában szódabikarbóna-ecet-forró víz módszerrel tisztítom, de csak kicsivel lesz jobb tőle.

Egyébként nem öntünk bele semmi különöset, szappant használunk, és semelyik másik lefolyó nem ilyen. Ez miért? Már gondoltam rá, hogy kihajítom és veszek inkább újat.


2009. szept. 29. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Addig, amig rendesen lefolyik rajta a viz, addig mit számit, hogy mennyire gusztustalan belülről a lefolyó?

Ne haragudj, sosem szoktam nézegetni, mivel átépités után vagyunk, a mieink még nem dugulnak, ha szagot észlelek, akkor pedig öntök bele kicsi lefolyótisztitót.

A többivel meg foglalkozzon a manó, már ha nincs jobb dolga!

2009. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lassan folyik le és azért foglalkozok vele, mert gusztustalanul néz ki, mikor kiveszem a dugót, annak a szárán is ez a trutyi van, ráadásul tudom, hogy nem normális, mert otthon nem volt ilyen, és nem is kellett ott sem különösebben takarítani azt a részt. Attól, hogy nem látszik rögtön, még nem azt jelenti, hogy úgy kell hagyni szerintem....
2009. szept. 29. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézesd meg egy vízvezeték szerelővel.Lehet,hogy haj vagy valami más miatt a cső valahol lejjebb van eldugulva.És használj a lefolyóhoz szűrőt (Lehetőleg fémből,mert a műanyag nem jó ).Ez sok apró szennyeződést is felfog.
2009. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan használod a lefolyótisztítót, ami rá van írva, az hülyeség. Én a Tiret-et este szoktam beledönteni egy egészet a lefolyóba, reggelig békén hagyom, akkor forró vízzel átmosom, és teljesen tiszta lesz. Ha csak 1-2 órát hagyod benne, akkor nem ér semmit. Egyébként a szürkés-fehéres lerakódás pont a szappantól van. Gondolom, a kádnál tusfürdőt használtok. Vegyetek folyékony kézmosót, az is segíthet.
2009. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő válaszolónál a pont... A miénk is ilyen lesz a szappantól! Ezért szoktuk a szappant csak a tényleg mocskos kézre használni (pl autóbütykölés után), amúgy pedig a folyékony szappant. A tisztítást pedig este, és reggelig hagyd benne, bármit is használsz!
2009. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!