Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A vasalóm talpára ráégett...

A vasalóm talpára ráégett valami. Azt hiszem műszálas anyagtól. Mivel távolíthatnám el?

Figyelt kérdés

A vasaló talpán valamilyen speciális bevonóréteg van. Tehát nem sima acél vagy alumínium. Nem akarom, hogy megsérüljön.


Köszi az ötleteket!



2013. máj. 10. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A talpat sima finomszemű sóval lehet legjobban tisztítani . Ha nagyon vastagon égett rá az anyag , akkor olajjal kevert finomszemű sót is használhatsz ( puha ronggyal vagy dörzsi szivaccsal ) . Hidegen először , ha még maradt , akkor langyosan . A tisztítás után töröld át nedves ruhával , majd egy pamut rongyon vasalj vele melegen is . Ha van otthon , akkor a vasalótalp-tisztító stift a legjobb megoldás ( csak büdös ) .
2013. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyanyám homokkal csinálta mindig, amúgy tényleg nagyon jól leszed mindent, csak egyszer siettem, rádőlt egy műszálas plédre a vasaló, ráolvadt, mondtam neki, hogy ha hazajövök megcsinálom, ne foglalkozzon vele. Hát de foglalkozott, kivitte, homokkal leszedte. Rohadt jó volt mikor utána feltöltöttem vízzel, és gőzölve vasaltam egy ruhámat és mikor megnyomtam, hogy gőzöljön sárt spriccelt a ruhára...
2013. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
felmelegíted, gyertyával megkened a foltnál és egy rongyon gyorsan lehúzod a talpat.
2013. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!