Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Használtan vettem egy elektrom...

Harcijérce kérdése:

Használtan vettem egy elektromos sütőt, kerámia főzőlappal egybeépítve. Semmilyen tapasztalatom nincs a sütőről, pedig nagyon sokat sütök és nincs hozzá leírás sem. Mikor kell a légkeverést használni?

Figyelt kérdés
250 fokot tud a sütő és légkeveréses.Különféle tésztákat hány fokon süssek?
2013. máj. 12. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A 250 fok a hamvasztó (öntisztító) fokozat - fél órát üresen ezem a hőfokon üzemeltetve a felfröcsögött zsír elhamvad...


200 fokon a pirítós készítést vagy sajt-ráolvasztást szoktam csinálni. Illetve a hirtelensült húsokat.


Sütizni 160-180 fokon szoktam, a hosszabb sütést igénylő, nagyobb darabokat az alacsonyabb hőfokon.

Piskóta, vagy aprósütemény 170 fok. Beigli 160 fok. Mézes 160 fok. Kakaós csiga 160 fok. Pizza 180 fok.


Hőlégkeverést általában a réteseknél, leveles-vajas tésztáknál alkalmazok. Vagy ha sietek. Ekkor 10 fokkal alacsonyabbra állítom a receptekben írt hőfoknál a hőfokot, mert a légkeverés miatt bensőségesebb a hőátadás.


40-50 fokra állítva néha még keleszteni, vagy fagyból kiolvasztani is szoktam.

2013. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2013. máj. 17. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!