Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretnék egy listát írni,...

Szeretnék egy listát írni, melyen szerepelne egy átlagos háztartás számára szükséges összes élelmiszer alapanyag, tisztítószer, tisztálkodószer, minden nélkülözhetetlen dolog?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl gyakorlott háziasszony, bevásárlások alkalmával valami mindig kimarad,így hetente többször kell boltba menni.Ezt a heti többszöri alkalmat szeretném egy alkalomra csökkenteni, így egy listát írok, hogy minek szükséges mindig lennie itthon.

Tehát nem csak élelmiszereket, alufóliától kezdve wc papirig, tisztítószerig, mindent gyűjtök.

Átlagos 4 fős család vagyunk, szóval semmi különleges igényünk nincs, a legszükségesebb dolgok vannak mindig itthon.Köszönöm segítségeteket!


2013. máj. 13. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nincs két egyforma család,

így olyan listát se tudunk írni ,ami nektek tutira jó lenne,

-pl hiába irkálja ide bárki,hogy sütőpapírt vegyél ám,ha te nem is használod semmire,

2013. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!A sütőpapírt már írom is a listámra:)

Már elkezdtem írni, természetesen azzal bővítem, ami számunkra szükséges.

Akár azt is írhatjátok, nektek mi van otthon:).

2013. máj. 13. 09:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Van kisbaba vagy kisgyermek?
2013. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen,másfél és 3 éves gyerekek.

Nehéz velük boltba menni, illetve spórolni is szeretnénk, ezért szükséges, hogy minél ritkábban kelljen bevásárolni.De mindig elfelejtek valamit:S.

2013. máj. 13. 10:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

" De mindig elfelejtek valamit:S. "


-dehát ezzel mi is pont így vagyunk,

olyan soha sincs ,hogy :van mindenem itthon és semmi sem kell a boltból ,

2013. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Telefonban van jegyzetelési lehetőség.

Mindig ha elfogy otthon valami,ird fel,és legközelebb nem felejtessz el venni.Nekem bevált.

2013. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

tervezd meg a heti menüt, ha kell, akkor főzős oldalról szedd össze a hozzávalók listáját, és így írd a bevásárláshoz szükséges dolgokat.


nyitogasd ki a szekrényt, írd hozzá ami hiányzik, vegyiáru, wc papír, pzs.

ha valami tartós áru akciós, akkor vegyél belőle többet.


igaz mi csak ketten élünk a párommal, de mindig elég a heti nagy shopping. ha valami kimarad és nem létszükség, akkor az a bünti, h csak jövő héten vesszük meg :)

2013. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálam a hűtő tetején vagy egy jegyzettömb + toll.

Főzés, mosás, tisztálkodás, takarítás közben, amikor azt látom, hogy valami elfogyott, vagy erősen kifogyóban van, akkor rögtön felírom a listára. Amikor megyek a boltba, arra még felírom, ha kenyér, tej, zöldség, stb. kell.


Ha valamit nem kaptam, vagy mégsem vettem meg, akkor azt otthon rögtön felírom a következő listára, így nem merül feledésbe!

2013. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát nézzük. Vegyük azt, hogy egy átlagos család, átlagos élelmiszerekkel, tehát nem vegák, bio-k.


A mi családunk bevásárlását írom le


Élelmiszer:

1. hűtő

tej

vaj

felvágott

sajt

tejföl

joghurt

tojás

tejszínhab


2. kamra

liszt

cukor

tésztafélék, mondjuk háromféle már elég: levesbetét, spagetti, nagykocka)

konzervek: felezett őszibarack, májkrém, halkonzerv, melegszendvicskrém, zöldborsó, kukorica.

Háztartási keksz

Babapiskóta

rizs



3. Konyhaszekrény:

"sós" fűszerek: bors, tárkony, petrezselyem, oregano, kakukkfű, szárított fokhagyma

"édes" fűszerek: fahéj, vaníliarúd

élesztőpor, vanilincukor, sütőpor.

Pudingpor, sütéshez étcsoki

kakaópor


Egyéb termékek a konyhába:

uzsonnás műanyag zacskó

alufólia

sütőpapír

konyhai papírtörlő

szalvéta


Tisztítószerek:

WC tisztító

fürdőkád-tisztító

ablakmosó

WC-be dobható tabletta éjszakára, leold minden makacsabb koszt

felmosószer

nedves törlőrongy

sütőtisztító

mosogatószer

konyhai tisztítószer, spray változatban

bútorápoló


Egyéb kiegészítő WC-be:

WC papír

nedves WC papír

WC-be akasztható kosaras llatosító és fertőtlenítő


fürdőszobába:

fogkrém

tusfürdő

szappan


Mosáshoz:

mosópor fehér és színes ruhához, esetleg gyapjúhoz

öblítő

Vanish folttisztító

vízlágyító

színfogó


Egyéb kiegészítő termékek:

folttisztító

hideg zsíroldó

fertőtlenítő spray

függönytisztító mosópor


Fagyasztóba:

késztermékek, pl szilvásgombóc, nudli, félkész sült krumpli, pizza, fagylalt, halrudacskák, zöldborsó, bab, kukorica



Miután megírom ezt, biztosan eszembe jut még egy csomó minden, de most elküldöm ezt a hozzászólást :)

2013. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amiket előttem írtak, mind nagyon jó tippek. A legfontosabb ezek közül az, hogy folyamatosan írd, ami kifogyott, vagy épp eszedbe jut, hogy kell. Én ugyan ezt mindig elfelejtem, de a bevásárlás előtt fogok egy papírt és elindulok a lakásban, helységről helységre.Mindent szemrevételezek, sorban mindent írok fel. De tökéletes bevásárlólista nem létezik. Valami biztos mindig kimarad, a leggondosabb tervezés ellenére is. És vannak olyan dolgok, amik minden listában benne vannak, hogy apránként ugyan, de nagyobb tartalék összegyűljön, s akkor nem kell nagyobb mennyiségre áldozni egyszerre. Ilyen pl. a cukor, amit mindig veszünk egy-egy kilót, mire befőzési szezon jön, legyen bőven. És így persze kisebb anyagi teher. Amikor tudjuk előre, hogy pénzben szűkebb hónap jön, akkor a gyorsan fogyó dolgokból veszünk többet előre, hogy a nehezebb hónapban ne kelljen venni. Remélem, valamit tudtam segíteni. A drágább dolgokat úgy tervezzük, hogy olyankor a nélkülözhetőbb apróságok kimaradnak. Pl. Ha egyik hónapban megvesszük a zsákos mosóport, akkor az már következő hónapban nem lesz kiadás, olyankor több jut másra. Ne ess kétségbe, ki fogod találni a saját módszeredet, ami a Ti életmódotokhoz passzol. Mindenki a sajátjára esküszik, ami nála bevált. Neked is menni fog!
2013. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!