Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik kizárólag a mosógolyót használják gépi mosáskor? Milyenek az ezzel kapcsolatos tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

#mosás #tapasztalat #mosógolyó #kizárólag mosógolyó
2013. jún. 25. 04:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
10%
Az csak reklámfogás, hogy kizárólag golyót lehet használni. Már a használati utasításban is benne van, hogy mosóport is kell használni. A golyó magában nem ér semmit.
2013. jún. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Kérem, hogy olyanok írjanak, akik kizárólag a mosógolyót használják gépi mosáshoz és vannak tapasztalataik! Köszönöm!
2013. jún. 25. 08:05
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogod fel hogy csak reklám?!?!?! NEM ÉR SEMMIT!
2013. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
31%
Pár nappal ezelőtt az egyik kérdező arra panaszkodott, hogy nem elég, hogy a ruhái piszkosak maradtak, de még a gépe is tönkrement. Nos ?
2013. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kedves Reagálók!


Biztosan elkerülte a figyelmeteket a kérdésem.

A kérdésem ugyanis ez:

"Vannak itt olyanok, akik kizárólag a mosógolyót használják gépi mosáskor?"

Illetve ez:

"Milyenek az ezzel kapcsolatos tapasztalataitok?"

Hárman írtatok, de egyikőtök sem felel meg a kérdésemben támasztott igénynek, ugyanis engem azoknak az embereknek a véleménye érdekel, akik kizárólag a mosógolyót használják gépi mosáskor, azaz vannak személyes tapasztalataik. Egyikőtök sem írt ilyenről.

A reagálásotok nem válasz; nem tudom, hogy értitek-e - gondolom, hogy ez magas nektek. Semmi baj, nem lehet mindenki intelligens, ahogyan ti a nem intelligensek csoportjába tartoztok.

Különbség van ugyanis reagálás és válasz között. A válasznak valódi tartalma van.

Amennyiben okoskodni szeretnétek, felőlem tegyétek.

Több nickkel is írhat ide ugyanaz a személy, engem nem zavar.

Várom azoknak az embereknek az VÁLASZÁT, akik megértik a kérdésemet és képesek arra válaszolni. Bízom abban, hogy van még remény és talán néhányan még értik, hogy mit jelentenek a "kérdés" és a "válasz" szavak.

Kedves 1. reagáló, kérlek, nyugodtan szólj a többi haverodnak is, hogy ennél a kérdésnél nyugodtan okoskodhat, virtuálisan ordibálhat, semmitmondó frázisokat nyomathat!

További jó okoskodást kívánok nektek!

2013. jún. 25. 17:09
 6/31 anonim ***** válasza:
10%
Ahogy elnézem arrogáns vagy . mert a reakciód is az..tehát kérj infót Jaffo -ból mert ott biztos tudják, ugyanis ezt ott találták ki. ez vmi kibuc buli nem de?..
2013. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

:-)

Kedves Reagáló!

Hálásan köszönöm, hogy megírtad a véleményedet, nagyon aranyos vagy és kimagaslóan értelmes. Ilyen tartalmas, értékes, nívós hozzászólást ritkán olvas ám az ember. Csak így tovább, sok sikert kívánok neked!

2013. jún. 26. 12:45
 8/31 anonim ***** válasza:
36%

Valószínűleg azért nem érkezik értékelhető válasz, mert senki sem mos KIZÁRÓLAG mosógolyóval. Ez valószínűleg attól lehet, mert - a válaszokhoz hasonlóan - értékelhetetlen a kizárólag mosógolyóval történő mosás hatásfoka is. Ez pedig attól lehet, hogy önmagában a mosógolyónak a mosásban vállalt szerepe is értékelhetetlen. Ez pedig amiatt lehet, mert a mosógolyó csak egy nagy humbug, hasbaakasztás, hogy minél több, olcsó műanyagból gyártott szemetet lehessen jó drágán eladni a plebsnek. Az értelmesebbje erre már akkor rájön, amikor elolvassa a tájékoztatót, a sötétebbje pedig akkor, mikor ugyanolyan koszosan szedegeti ki a ruhákat a mosógépből a mosás után, mint ahogy abba belerakta a mosás előtt.


Vagy Te tényleg elhiszed azt, hogy egy darab műanyag - amely már az összetételénél fogva sem vállal semmiféle szerepet a mosási folyamatban -, képes lenne kicsalogatni a koszt a ruháidból?


Legfeljebb azt tudnám elképzelni, hogy a mosógolyó a tömegének köszönhető mechanikai hatásánál fogva javítja a mosás hatásfokát, ahogy ide-oda verődik a dobban. De ahhoz meg túl könnyű, 15 kilónyi vizes-rongyos egyvelegben alig gyakorol bármiféle mechanikai hatást az a kb. 10-15 dekás műanyagdarab, ráadásul a ruhákkal és vízzel kitömött mosógépben mozgástere is alig van ehhez.


Tehát kedves Kérdező, attól, hogy a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye ;-)

2013. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kedves 8. Reagáló!


Látom, hogy sajnos neked sem sikerült felfognod a kérdést, kérést. Érdekes ám ez, kész lélektani talány.


Már háromszor kértem, hogy olyan emberek írjanak, akik próbálták a mosógolyót önmagában a gépi mosáshoz.

Amennyiben az ember nem alkalmas arra, hogy egy kérdésre válaszoljon, akkor nyugodtan megteheti / megtehetné azt, hogy nem ír oda semmit, ugye? Én sem szoktam olyan kérdéshez / kérdésekhez hozzászólást írni, amely kérdésre nem tudom a választ.

Ezt megtehettétek volna ti is. Nem probléma, ha egy kérdésre nem érkezik válasz. Tulajdonképpen még így sem kaptam VÁLASZT, tehát ugyanott vagyok, ahol eddig, pedig már többen is próbálkoztak hozzászólni, reagálni, okoskodni, beszólni, leszólni.

A kizárólag mosógolyóval történő mosás hatásfokáról azok az emberek tudnak nyilatkozni, akik már kipróbálták azt.

Az eddigi hozzászólók közül senki nem írta azt, hogy ő kipróbálta volna azt a fajta technológiát, amellyel kapcsolatban érdeklődtem. Ennyire nehéz annyit felfogni, megérteni, hogy a tapasztalattal rendelkezők válaszára vagyok kíváncsi?

Akik nem rendelkeznek e téren saját tapasztalattal, vajon miért éreznek arra kényszert, hogy írjanak?


Másrészt már több helyen olvastam arról, például a www.gyakorikerdesek.hu weboldalon, hogy vannak emberek, akiknek saját bevallásuk szerint nagyon is kedvező tapasztalataik vannak a mosógolyóval kapcsolatban.

(Persze, vannak, akik a mágnese mosógolyót, mások a kerámiás golyót nevezik mosógolyónak.)


Állításod szerint a mosógolyó az egy darab műanyag. Akkor mégsem olvastad el a mosógolyó leírását.

Nekem nincs tévém, így nem is nézek olyasmit, tehát hozzám nem tévéreklámok alapján jut el információ, valamint, ha hozzám befut valami, akkor azt több csatornán igyekszem leellenőrizni. Az ellenőrzést te hogyan tetted meg?


Egy weboldalon ez olvasható:


"A mosólabdában található golyócskák anyaga mélyen behatol a textíliába és a ruha fakulása, károsodása nélkül távolítja el a koszt. A golyócskák felületaktív anyagokat és kerámiát tartalmaznak.


Amikor a fehér golyók felületaktív anyaga feloldódik a vízben, lecsökkenti a víz felületi feszültségét, és ezáltal a vízmolekulák jobban be tudnak hatolni az anyagba.


A barna kerámiagolyók ionizálják (negatív töltéssel látják el) a vizet és a negatív töltés magához vonzza a pozitív töltésű koszt az anyagból. Kemény vízben is lágyítja a ruhát, nem tartalmaz szappant, így az öblítés elhagyható."


Tehát, nem kizárólag műanyag az alapanyaga a mosógolyónak, téves állításoddal ellentétben.


Előző hozzászólásaimban már megírtam, hogy nyugodtan szóljatok a haverjaitoknak, írjatok több nickkel, engem nem zavar, de a ti egotoknak biztosan jót tesz.


Itt találtam egy tesztet, ha gondoljátok, nézzétek meg:

[link]


Azt állítottad, hogy senki nem mos kizárólag mosógolyóval - ebben is tévedtél.

Ismerek olyan embereket, akik kizárólag mosógolyóval mosnak. Azért írtam itt ki a kérdésemet, hogy még több ilyen ember véleményét megismerjem - nem pedig a tapasztalat nélküliekét.


Írtad: "Tehát kedves Kérdező, attól, hogy a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye ;-)"

Szerintem a víz és a kacsa sem hülye, de biztosan vannak emberek, akik a vizet és a kacsát is szeretnék lejáratni és azt hangoztatják, hogy a kacsa vagy a víz hülye.


Ismerőseim, akik a mosógolyót használják, nem koszos ruhában járnak, ahogyan te írtad. ("a sötétebbje pedig akkor, mikor ugyanolyan koszosan szedegeti ki a ruhákat a mosógépből a mosás után, mint ahogy abba belerakta a mosás előtt.")


Várom azoknak az embereknek a válaszát, akik tudnak a kérdéseimre válaszolni.

2013. jún. 26. 14:09
 10/31 anonim ***** válasza:
40%
Anyám használ mosógolyót, neki műanyagból van (méginkább valami gumiszerű anyagból, elég rugalmas, de viszonylag kemény is egyben). Ő mosógolyónak hívja, tehát számomra ezt a lyukas gumilabdát fedi a mosógolyó elnevezés. Én sem nézek tévét, mosógolyós reklámokat pedig még kevésbé, így fogalmam sem volt eddig róla, hogy létezik másféle mosógolyó is azon kívül, amit anyám használ. Ergo amit írtam előző válaszomban, az erre a mosógolyóra vonatkozik. Nekem ezt jelenti a mosógolyó elnevezés, erről elsőkézből van tapasztalatom, ezért bátorkodtam választ írni a kérdésedre. De máskor nem teszem, mert ahelyett hogy megköszönnéd, hogy van aki foglalkozik a problémáddal, időt és energiát szakít a kérdésed megválaszolására, inkább lenézed és ledorongolod az illetőt. Ahelyett, hogy pontosítanád a kérdésedet, ha már egyszer felismerted, hogy mi okozza a félreértés alapját.
2013. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!