Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi alapján válasszak mosóport...

Mi alapján válasszak mosóport és öblítőt? Mi alapján válogassak a ruhát a mosógépbe?

Figyelt kérdés

Anyukám mos, de valami iszonyat, csak azt nézi, fog-e vagy sem, mindent egy helyre dob, és tönkre mennek a ruháim, kifakulnak,stb.

Szeretném tudni, ki milyen rendszer alapján mossa a ruháit átvenném ezt a munkát tőle, úgyis itt a nyári szünet...

Előre is köszönöm a választ


2008. jún. 22. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ruhák szétválogatása: alapvetően sötét, színes és világos, illetve törülköző-ágynemű. Ha többféle színű ruhád van, és abból megtöltöd a mosógépet, akkor mehet külön piros, külön kékmosás, stb. A sötétbe mehet a fekete, kék és sötétbordó, ilyesmi. A színesbe az élénk színűek, ezekkel kell vigyázni, hogy melyik fog általában. A világosba szoktam én beledobni a fehérneműt, törülközőt, ágyneműt, és külön azokat a fehér és világos ruhákat, amik érzékenyebbek. Így nem fog a ruhák színe károsodni.


Mosópor és öblítő: Általában van külön sötét ruhákhoz és külön fehérekhez való mosópor. De én sokáig a fehérekhez is a Tomi színesekhez való mosóporát használtam. Mostanában tértem át a dm Denk mit nevű mosótermékeire. Ezek közt is van külön sötéthez, világoshoz, de én csak a finommosószerét használom, ez merő sprórolás, nem veszek kétféle mosószert. Aki több sötét cuccot használ, talán megéri sötét ruhákhoz valót is vennie.

Öblítő: Ez nálam illat alapján megy, ez már nem sokat dob a mosásban, de úgy tapasztaltam, hogy kihagyni sem lehet, mert akkor durva lesz a ruha.


Hát röviden ennyi, ha kétdésed van még, írj nyugodtan, privátban is akár, nagyon szívesen segítek. Én is fiatal vagyok még, de azért van pár éves tapasztalatom, és megértem a kezdeti nehézségeket. :)

Remélem tudtam segíteni.

2008. jún. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy válogatok, hogy fehér, tarka, sötét.

Öblítő csal lenor, vagy silan, de nem hígitom fel vízzel, mosópor pl biopon, vagy ami azért nem túl drága.

Nagyon szépek+illatosak lesznek a ruhák tőle.

2008. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mosópor amit anyukámtól megszoktam Tomi. Öblítő ami illat alppján tetszik és árban sem a legdrágább. Tapasztalat a nagyon olcsó öblítő után 2 héttel a ruháimnak aloot szaga lett. moshattam újra.

Válogatni ahogy anyukámtól tanultam. ágynemű, fehétnemű zoknik, aztán fehérek , szinesek ha van egy gépre való szinek szírint. A pirosaim ált fognak

ezért összemosom a feketékkel. De az erősen szenyezettnek külön mossá. Erősen szennyezett pl munkásruha ilyesmi. Ha nincs egy géprevaló akkor kékek,zöldek feketék egy gép. szürke,barna egy gép és vannak az egyéb szinesek kivévée a pirosat és bordót. Ezek ált tuti sokáig fognak. S mivel nálunk van két gyerekek az övékét is külön moson. A nagynak van fehér mosás, szines és ágynamű. A csecsemőnek fehér és szines külön és neki nem használok öblítőt.

2008. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! mint a kisangyal, úgy fogok mosni...
2008. jún. 25. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem mindegy, hogy pamut vagy műszálas. A műszálasakat ne mosd 40 foknál melegebb vízben.A pamutot lehet 60 fokban, attól is függ mennyire szennyezett a ruha és mit tud a mosógéped, milyen programok vannak rajta.
2008. jún. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

szia!


én még annyit tennék hozzá, ha esetleg jön az orkános (kabátos) időszak, akkor jobban jársz, ha az ilyen anyagú holmikat folyékony mosószerrel mosod, ugyanis sokszor nem öblíti ki a gép rendesen a mosóport belőlük és amikor megszárad fehér mosószer okozta foltokat találsz rajta. ha nem szeretnél külön mosószert vásárolni akkor öblítsd át legalább 2* a ruhát a mosás befelyeztével és úgy centrizd ki.

2008. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Egyetértés.

De azt még hozzáfűzöm:

- ha kényesebb fehérneműt mosol, persze csak 30 fokon, akkor azt tedd bele egy kispárna-huzatba, gondosan gombold össze és úgy mosd, mert a sok tekergés is roncsolja az anyagot.

- ha van lelki erőd, a ruhákat kifordítva mosd, az is hosszítja az anyag életét.

- kicsit drágább, de ajánlatos folyékony mosószerrel mosni ( bár van az Dosiából is és teljesen jól müködik) - mert akkor afehér szemcsék nem keményítik az anyagot.

- A foltokra igenis érdemes mosás előtt helyi kezelést használni Vanish -t ( mongyuk, nem túl olcsó), vagy egyéb folttisztító adalékot. Megéri, mert alacsonyabb hőfokon moshatsz és tényleg nem roncsolja a ruhát...

2008. jún. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én a fehéreket 95 fokon mosom,a törölközöket 60 fokon,a kényeseket 30 fokon.

persze fehéret csak fehérrel,fekete mehet sötétkékkel.,a törölközöket csak törölközövel,àgynemüt szintén külön mosok,a szinesek/(sàrga,zöld,rozsaszin mehet egybe ha nem fog,ami fog azt kéz alatt vagy magàba mosm.

én mosok Ariellel,ezelött Persillel az is bevàlt.

öblitö csakis lenor

2008. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van olyan ruhád, amire különösen vigyázni akarsz, és nem is koszoltad össze nagyon, akkor mosd ki kézzel, és csak pár körre dobd be utána centrifugába.
2010. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!