Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kézi foltvarrásnál (filcből)...

Kézi foltvarrásnál (filcből) először varrom össze az alapot, vagy először díszítek?

Figyelt kérdés
Betűket szeretnék kislányom szobájába. Nem tudom hogy álljak hozzá, mi a jó sorrend. Remélem érthető a kérdés!

2013. júl. 1. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdemes először díszíteni, kényelmesebb egy darab filccel dolgozni, mint egy kitömött párnácskával... Én legalábbis így szoktam :)
2013. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! És van olyan hely , ahol tanítják az ilyesmit?
2013. júl. 1. 15:39
 3/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, lehet, hogy vannak ilyen gyorstalpaló kurzusok, én autodidakta módon tanultam. Gyakorlással, kísérletezgetéssel sokszor többet tanulsz, és könnyebben alakíthatod ki a saját "védjegyedet".
2013. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg kérdezhetek tőled? Azt nem tudom még, hogy ha készítek egy mintát, mondjuk egy holdacskát külön pl. pelenkaöltéssel, utána azt milyen módon rögzítsem az anyaghoz? Vagy már eleve rögzítsem a pelenkaöltéssel? Köszönöm, ha válaszolsz!( tudom igen kezdő a kérdés)
2013. júl. 4. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Pelenkaöltéssel rögzíteni szerintem elég ügyes-bajos. Inkább ne szegd el a szélét semmilyen módon, hanem utána csak így simán varrd fel. Vagy fércöltésekkel (leszúrsz-felszúrsz), vagy ilyesmi öltésekkel: [link]

Vagy mondjuk egy holdacskánál el tudom képzelni, hogy az öltések úgy néznek ki, mint a hold sugarai, tehát belülről kifelé mutatnak :) Remélem segítettem, ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2013. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, elvileg értem, köszönöm! Ma nekiállok egy kevésbé bonyolult mintázatúnak, és ha elakadok, még írok. Még egyszer nagyon köszönöm!
2013. júl. 4. 16:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Rendben. Nincs mit :)
2013. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Újra kérdezni szeretnék. Azt hogy lehet megoldani, hogy ne csússzon el a minta. Valamivel fel kell/ lehet ragasztani először az anyaghoz, vagy csak sok gyakorlással lesz jó?
2013. júl. 10. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy érted, varrás közben? Odagombostűzöd. Vagy ha túl pici, akkor pár öltéssel odaférceled, ragasztani szerintem fölösleges. Legjobb a gombostű :) Kérhetek majd képet az alkotásról? Akár félkész állapotban is.
2013. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Persze! Csak kicsit lassan haladok egy kisbaba mellett, meg mindig lebontom, mert elcsúszik a varrnivaló :) Remélem egyszercsak lesz belőle vmi, és megmutatom.
2013. júl. 11. 21:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!