Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rozsdafoltot járólapról hogy...

Rozsdafoltot járólapról hogy lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem vízkőoldóval sikerült.
2013. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
vízkőoldó
2013. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
33%
Önts rá kólát, olcsó, és fél nap alatt lemarja, amerikai kamionsofőrök már évek óta ezzel tisztítják a kamionok motrát.....
2013. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

3. vicces amit írsz :D Mégis mi tisztít a kólában? Max a szénsav lazítja fel a szennyeződést, ahogyan pezseg, de akkor a szóda is jó lenne!

Vagy van valami ami maróhatású a kólában? Cukor? Színezék? Az aromák? Netán az étkezési sav? Mint pl. a citromsav? Utóbbi valóban kiváló vízkőoldásra, de csak tömény mennyiségben, ami a kólában van, az bakfitty... Olcsóbb venni citromsavat, mint kólát!

2013. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Hengelhoffer válasza:

A kóla tényleg jónak tűnik. Láttam róla videót. Percek alatt lemarta a krómozott lökhárítóról a rozsdafoltokat.

Hogy melyik összetevőnek köszönhető, nem tudom.

2013. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kiapprobálva a cola és hatásos!!!
2013. júl. 18. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

>vicces amit írsz :D Mégis mi tisztít a kólában? Max a

>szénsav lazítja fel a szennyeződést, ahogyan pezseg, de >akkor a szóda is jó lenne!

Van benne foszforsav, citromsav, némi narancslé, és tényleg hatékony. Fogamzásgátlástól (irrigálás) a tisztításon keresztül az elalvásgátlásig rengeteg dologra jó a kóla, azon kívül persze, hogy inni se kutya. :) A kólát utána vizes ruhával csak feltörli utána az ember és kész.

A hatás részben kémiai, nagyobbik részben azonban egyszerű fizikai elven hat. Nemcsak a vas oxidjának redukciójával tisztít, hanem a benne lévő ragacsos kátrányszerű anyaghoz a szennyeződés mikroszemcséi átragadnak a szennyezett felületről, amit viszont jól oldanak (=korlátlanul hígítanak) az általunk használt vizes háztartási felmosószerek.

Több videón láttam, ahogy USA-ban balesetek után az úttestről a vérnyomokat ezzel locsolják le. De ruhából is kiviszi a vérfoltot, csak nem szabad sokáig áztatni a foltot, mert a kátrányszerű rész megülhet a szövetben, hanem másodperceken belül mosogatószerrel utána ki kell dörzsölni a rozsdafolt helyére tett kólafoltot.


Egyébként ha már rozsdapucolás, érdemes legközelebb a frissen félbevágott vöröshagymát is kipróbálnod. A késeket mindig így szoktam rozsdamentesíteni. Szépen és elég gyorsan lemarja róluk. Ha nem kell éppen hagymát szeletelni, akkor a félbevágottal alaposan be kell dörzsölni a rozsdás kést, majd 1..2 percet állni hagyni, leöblíteni és szárazra törölni.

2013. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Citromsav.Annak a nagyokosnak, a kólában foszforsav van, ezért nem iszom kólát ! A vízkőoldó is jó, az is foszfor savas, mint a kóla.A Coca Coláról van szó nem az utánzatokról.
2013. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

>Citromsav.Annak a nagyokosnak, a kólában foszforsav van,

>ezért nem iszom kólát ! A vízkőoldó is jó, az is foszfor

>savas, mint a kóla.A Coca Coláról van szó nem az

>utánzatokról


Ahogy részletesen leírtam: a hatás kombinált, ezért hatékony a vízkőoldónál, tömény citromsavnál sokkal, de sokkal hígabb kóla. Nyilván nem annyira tömény, mint a vízkőoldó persze.

Utánzatok: nem végeztem teszteket, de mivel nekem 2000 óta a kokakóla kimarta a gyomromat gyorsan, ezért átálltam pepsire. Nem végeztem összehasonlító teszteket, de nekem az is remekül beválik, mikor a csempéről kell valami kiömlött vackot felpucolni - ha nem hiszed, próbáld ki. (Abban is ott a foszforsav, citromsav, narancslé(mármint annak illó olaja) és a ragadós trutymó, ami a fellazított, kioldott kolloidszemcséket majd összekapkodja a felületről.)


Gyomorvédelem: A gyomorsav sokkal agresszívabb a sósav töménysége miatt, mint a kóla, amit megiszik az ember. Szerintem napi pár pohártól semmi baja sem lesz senkinek.

Mint ahogy a narancslé is marja a rozsdát, mégis lehet inni dögrovásig. Pl. én 25 éve átlag napi 2 litert megiszom és itt vagyok, kutya bajom, nem oldottam fel vele a beleim 300-szor, stb... :) Ekkora mennyiségnél viszont a kokával ahogy írtam, már érdemes vigyázni. Talán töményebb a sav benne, vagy van valami komponens, ami erősíti a többi hatását, nem tudom.

2013. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már vadászok egy rozsda foltra, eskü, kipróbálom!!!!!

Eddig a rozsdásszög változatlan formában úszkál a kólában!


Foszforsavas vízkőoldót már használtam, jó volt, de az tömény volt.

Most citromsavas van, szintén sűrű trutyi, az is jó.

De a kólától akkor sem lett szebb a mosogatóm!

2013. júl. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!