Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Farmert kitudok koptatni...

Farmert kitudok koptatni otthon világosra?

Figyelt kérdés

Van egy Levi's farmerom, és ilyen sötét kék színe van. Szeretném, ha iklyen világos kék, vagy világos lenne.

Azt hallottam régen, mikor nem lehetett kapni olyan farmert, az embereke otthon maguknak koptatták.

Hogyan? Meg tudom koptatni világosra, anélkül, hogy tönkre menne?



2013. aug. 5. 12:24
 1/4 anonim válasza:

Megtudod csinálni, de kell hozzá egy kis rutin. Kísérletezd ki egy olcsó farmerral.

Hypo vagy clorox kell hozzá és egy kefe. Ne töményen tedd rá, egyiket sem, hígítsd vízzel és úgy próbáld meg. Mi rengeteget csináltunk suliban ilyet. Divattervező szakon tanultam, lerajzoltuk a tervet, megvettük az anyagot (akkor csak sötétkék farmer anyagot lehetett kapni), megvarrtuk a ruhát és elkezdtük koptatni. De először egy kevés anyag darabon kísérleteztünk vele, mert ha már a kész ruhát rontjuk el, akkor az nagyon nagy gáz.

2013. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! és az egész farmert ki lehet így világosítani?

Igazábóül nem is az lenne a lényeg, hogy koptatotnak nézzen ki, hanem sötét kékből akarok világos kéket. :D

2013. aug. 5. 13:11
 3/4 anonim válasza:

Persze be kell áztatni hígított hypoba vagy cloroxba. De ezt is ki kell tapasztalni. Minden anyag másként világosodik, másként reagál. Próbáld ki egy farmer anyagon, hogy legalább tudd a hígítási arányokat.

De nincs rá garancia, hogy miden hol ugyanolyan világos lesz.

2013. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem anno anyám csinálta,több db-is. Az arányt és az időt nem tudom,de a fürdőkádba kiterítette a farost és rá a hipós vizet,majd néha néha átfordította. Nagyon szép egyenletes lett, mint a gyári ! Indigó sötétből ,közepesen kopott.
2013. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!