Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi egy évben a fűtés ára...

Mennyi egy évben a fűtés ára ha cserépkályhával fűtötök?

Figyelt kérdés
120m2-es lakást örököltünk a párommal és szeretnénk oda költözni persze felújítás után az ablakokat cseréljük de külső szigetelés nem lesz. két cserépkályhát szeretnénk rakatni a lakásban egyik a nappalit és a két szobát a másik pedig a fürdőt ebédlőt és a konyhát fűtené. Hány mázsa fa kell kb egy évre és mennyibe kerülne? Milyen fát ajánlotok, melyiknek jobb a fűtő értéke?
2009. okt. 30. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A cserépkályha a leggazdaságosabb fűtési rendszer! Mi tavasszal rakattunk, de nemsok fát "eszik". 1 talicska fa nekünk simán elég egy nap, bár még nemvoltak igazi hidegek. És reggelre is meleg van még, ráérek akár du. újból begyújtani. Nem tudjuk hány mázsa kell egy idény alatt, még mi is tapasztaljuk. De májusban már tudni fogjuk! :) 1 kispótkocsi fa, 15 mázsa volt nekünk 35e Ft, de sokáig elég lesz biztos. Sztem kb.100-150e Ft lehet egy idény alatt nektek a rezsi a leírtak alapján. Persze csak tippelek. Amúgy mindenképp ajánlom a cserépkályhát, mert hangulatos is, forróság van a lakásban tőle, olcsó és kb.10 évente kell újrarakatni, ami csak akkor nagyobb összeg. Aki okos ezzel fűt! ;o)
2009. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk tavaly 90mázsa fánk volt, és még maradt is, úgy hogy most azzal fűtök!Mindenképp akácot vegyél, mert pl a fenyőtől tönkremegy a kéményed, a kályháról nem is beszélve!Ka köbméterre veszel fát olcsóbb!
2009. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%

A tűzifa mázsája 2300-2400Ft,egy általad említett lakásba

egy szezonra min. 80 mázsa kell (min:~190000Ft)az 5 hónap fűtéssel számolva 38e Ft/hó +munka,koszolás,masszív környeztszennyezés,szabályozhatatlan hőelosztás...stb

Gazdaságos? lehet számolgatni...

2009. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, hogy nagyon hangulatos a cserépkályha, de azt a koszos fát semmi pénzért nem hoznám be és tárolnám a lakásban. Arról nem is beszélve, hogy a kályha is koszol (korom, hamu, füst).

Nálunk ezért a pincében van egy kazán. Fából most vettem 20 mázsa akácot, ez 24eFt volt. (Ezek szerint mifelénk olcsóbb a fa.)

Fával, gázzal vegyesen fűtünk. Inkább csak hétvégén, esetleg délutánonként gyújtok be.

Így kb. februárig tart ki a 20 mázsa.

Legnagyobb fűtőértéke az akácnak van. Kicsit kevesebb, de még elég jó a többi keményfa is. Tölgy, bükk, cser, stb.

Mi fűtöttünk fenyővel is (megmaradt deszkák, raklapok). Ez gyorsabban leég, ezért gyakrabban kell rakni. (A kazánnak, kéménynek semmi baja nem lett tőle.)

Nagyon fontos, hogy a fa száraz legyen, különben nem ég rendesen és nem ad elég hőt. Ez azt jelenti, hogy legalább fél, de inkább egy éve legalább legyen kivágva a fa.

2009. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik előző válaszoló által írt 80q reális mennyiség, az ára változó a vágott fa a legdrágább 2000ft-tol kezdődik ha körülnézel a hirdetések között eladó tűzifát keresve biztosan találsz olcsóbban is. Vagy a másik megoldás az ágfa, mi szinte minden évben vállalunk az erdészetnél tisztítást vagy tarvágás után ágfa gyűjtést igaz nagy munka de 100q fa mindent beleszámolva (üzemanyag, fűrészlánc,befizetés az erdészetnek,fuvar,stb.)nem kerül többe 50000ft-nál, de inkább kevesebb.

A cserépkályháról: két kályhával fűteni dupla munka, idő és koszolás én tudom már sok éve így fűtünk(de már készül a központi),viszont az egyik kollégámnál láttam egy nagyon jó megoldást van egy beépített cserépkályhájuk benne egy víztartály amire rá van kötve a központi fűtés.

A kályha befűt két helyiséget a többiben lapradiátorok vannak, gazdaságosabb és kényelmesebb megoldás mint két kályhával fűteni és a második cserépkályha ára majdnem kifussa a központi fűtés árát.

Üdv, z-dem

2009. nov. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Én deszka fával fűtök ez ( 3 vödör ) , és kb egy óra alatt befüti a 22 N2-es szobámat !!! Tartossan 20 -27 fok van benne !!
2009. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt 120nm ről volt szó nem 22-ről.

Nekem a Siesta /óra alatt 17C ról 23-ra

felfűti a nagyszobát és még vödör sem kell hozzá.. :-)

2009. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!