Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csinálok rosszul? Büdösek...

Mit csinálok rosszul? Büdösek a ruhák.

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a frissen mosott ruháknak nincs kellemes illata. Miután megszáradtak azután kimondottan büdösek. Jelenleg Tomi kristállyal mosok és rózsaszín Silannal öblítek. A mosógépet tavaly vettük újonnan. 40fokon mosom a ruhákat azt hiszem 115percig. A szobában ablak előtt szárítom a ruhákat, sajnos nincs lehetőségem erkélyen vagy kertben szárítani. Az öblítőt és a mosószert is folyton válogatom, de mindegyikkel ez van. Mi lehet a baj? A dologban az az érdekes, hogy ha a lányom ruháit mosom, az övé finom illatú még akkor is ha kiveszem a szekrényből. Az övét persillel mosom és német öblítővel öblítem és ugyanúgy mosom, szárítom mint a mi ruháinkat.

Várom a válaszokat!


2013. szept. 1. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dohányoztok?
2013. szept. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikor vetted észre?
2013. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Át kellene mosni a mosógépet magas hőmérsékleten ecettel, vagy direkt erre a célra kapható tablettával.

Illetve próbáld ki a lányod ruháihoz használt mosóport és öblítőt a tiéteken.

Nem lehet amúgy, hogy a szekrényetek is dohos?

2013. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem dohányzunk. A szekréynünk sem dohos. Az átmosást kipróbálom.
2013. szept. 1. 12:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbáld ki azt a mosószert amivel a lányod ruháit mosod.

Egyébként ez nekem is évről-évre visszatérő probléma:ősszel mikor még nem fűtünk és bent a lakásban szárogatunk nálunk is elviselhetetlen illatuk van a ruháknak.

2013. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Próbáld ki, hogy öblítő helyet ecetet használsz. Nekem szépen kiszedte a szagokat!
2013. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tegnap kimostam kézzel egy turiban vásárolt felsőt a szokásos mosószerrel és öblítővel és jó illata van. Még száradás után is jó illata van. Nem értem a gépben miért lesz büdös.
2013. szept. 2. 15:37
 8/11 anonim válasza:
Tudom hogy ez nem vigasztal, nekem is ez a bajom.... :-(
2013. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem a torolkozoknel erzem hogy rossz az illata,a baratnom javasolta hogy oblitsek ecettel oblito helyett azota nem erzem,gondolom a ruhaknal is bevalik:)egy probat meger,es nem lesz ecetszagu:)
2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem van egy tippem, hogy miért válik büdössé, amikor mosógépben mosod.


Amikor vége van a mosásnak, utána mihamarabb ki kell szedned a ruhát, különben bent a dobban bepárásodik, szagosodik. Ha mosás után rögtön kiveszed a ruhákat, akkor a következő a tippem: Amikor vége a mosásnak kiszeded a ruhát, ne csukd vissza a mosógépnek az ajtaját, hadd szellőzzön át rendesen. Én is, amikor kiszedtem a ruhákat, akkor nyitva hagyom az ajtót egy jó ideig, hogy a pára ami benn van kimenjen belőle. Próbáld ki. Előfordul velem is, hogy visszacsukom az eredménye másnap: erősen büdös szag! Ne feledd: ruha kisezd, ajtó nyitva marad jó sokáig

2013. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!