Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítsam meg az...

Hogyan tisztítsam meg az elszíneződött fúgát?

Figyelt kérdés
Lassan két éves a lakás, de már nagyon szúrja a szememet az elszíneződés a fúgán. A múltkor nekikezdtem az előszobának. Körömkefével kb egy órán át sikáltam, és mégsem lett olyan amilyet szerettem volna, és a kezem is tropára ment. Nincs valami egyszerűbb módszer? A fali csempénél fehér a fúga, a padlón pedig színezett, a csempék pedig világosak.
2009. nov. 1. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Léteznek fúgafestékek, barkácsboltokban keresd!

Különböző színekben.

De a legjobb, ha szürke fúgát használna az ember, az legalább egyenletes...

2009. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ha legközeebb építkezünk, vagy burkolunk, mindenképp sötét járólap lesz, sötét fúgával, de most ezzel kell megbírkózni.
2009. nov. 1. 16:49
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és most ehez a burkolóhoz nem megy a sötét fúga :(
2009. nov. 1. 16:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsi:*ehhez
2009. nov. 1. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ne haragudj, de Fúgát nem tisztítunk, mert nem is lehet bekoszolni...

[link]


-------------------------


Érdemben:

Csiszolópapírral. nagyjából kétszer teheted meg. utána el fog fogyni.

2009. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A járólapot a gőzgéppel szoktam, annak van egy fúvóka szerű feje, igaz macerás de egy évben egyszer szoktam csak. A csempét pedig fogkefével és tömény Domestosal. Nah az is frankó meló, de a konyhában a pult fölött a gőztől besárgul stb.. Tehát ott fél évente szoktam.
2009. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én egészen véletlenül találtam rá a "csodaszerre", amikor lakást vettem és az előző tulajdonos által bekoszolt csempéket sikálgattam... :-[


A CILLIT "DUÓ" vízkőoldó a megoldás : felrázod és lelocsolod vele a padlót (ha járólapról van szó) vagy óvatosan bekenegeted a falicsempe fugáit a kád felett, vigyázva, hogy a zománcozott kádra ne cseppenjen szerből...


Félóra múlva kefével végigmész a fugákon (könnyedén, alig kell sikálni) és ezután csodaszép ragyogó fehérré válik a fuga, szebb lesz, mint újonnan! :D


Végül felmosod a járólapot, illetve lemosod a csempéket a megszokott módon.

2009. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolosónak: csak az a baj, hogy a vizköldód a fúgát is oldja, azért lesz szép, mert a felsö réteg lejön. Ha sokat használod, akkor egyszer csak nem lesz fuga a csempék között!
2009. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

19:23 vagyok


Eddig csak egyszer kellett ezt a műveletet elvégeznem (kb. 8 évvel ezelőtt), azóta nem feketedik sehol a fuga, sem a járólapokon, sem a falicsempén.

Szóval, nem valószínű, hogy "elfogy" a fuga... :D

2009. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21:42-es: csak figyelmeztetni akartalak téged is meg a többieket is, mert sokan belendülnek, és utánna hetente ezzel tisztogatják a fugákat, hogy nehogy ujra elcsunyuljon.
2009. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!