Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tisztítsam a bolhapiacró...

Mivel tisztítsam a bolhapiacról beszerzett evőeszközöket?

Figyelt kérdés

Ha szódabikarbónás vízben áztatom az eltávolítja az apróbb szennyeződéseket?

Megköszönném a saját praktikákat is!


2011. szept. 3. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Hát én ilyet mindenképpen fertőtlenítőszerrel kezelnék. Nem tudod, hol volt, ki használta, milyen fertőzések lehetnek rajta. 1-2 óra ázás Domestosos vízben, aztán jó alapos lesikálás, szép csillogók is lesznek, és fertőtleníted is őket.

Utána persze alapos öblítés, illetve én még egyszer sima mosogatószerrel el szoktam mosogatni, hogy ne maradjon rajta Domestos.

2011. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg ha nincs olvadó műanyag részük, vagy fa, akkor egy jó nagy fazék forró vízben főzheted, mondjuk 10 percig.

Az tuti fertőtlenít, káros vegyi anyag sem marad rajtuk, és a rájuk száradt szennyeződéseket is feloldja.

2011. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


a szerzeményeim közül az egyik egy nagyon szép, szignós alpakka szószos kanál, ecetet javasolnak a tisztításához

2011. szept. 3. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is domestosba szoktam "áztatni" aztán hagyom és jól átdörgölöm.
2011. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!