Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szedhetem ki a penészt...

Hogyan szedhetem ki a penészt a mosógépből?

Figyelt kérdés
Új albérletben nagyon ronda a mosógép, egy régi fajta zanussi felültöltős gép, vastagon penészes, már kimostam ecettel 90 fokon, de minden apró résben megmaradt a penész. Főleg a mosószeres tartálynál. Ki lehet venni, de nem tudok mindenhova benyúlni, és ott maradt koszos. Hogyan szedhetem ki onnan is?
2013. szept. 16. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
ahova csak tudsz, oda tegyél domestost! majd egy nem használatos fogkefével szépen ki tudod pucolni! utána sima vizes ronggyal áttörlöd és kész. de e művelet után ajánlatos FEHÉRKET mosni mert az esetleges domestos maradványok kárt tehetnek a színes ruhákban!
2013. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
esetleg ha fogkefe sem fér be valahová, akkor még mindig ott a fülpiszkáló! :)
2013. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gomzoli ***** válasza:

Hogyan szedhetem ki a penészt a mosógépből?


3 mozdulattal:

-kinyitod az ajtót

-kiszeded a penészt

-becsukod az ajtót


Amúgy:

90 fokos mosás, egy liter domestost (ennek nagy részét a mosószeres- és öblítős rekeszbe öntve) a gépbe töltve, üresen. Teljesen kifertőtleníti a mosógépet.

2013. szept. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
20 százalékos ecet és szódabikarbóna! Szódabikarbónával dörzsöld át ahol tudod, majd tölts ecetet a tartályokba és indíts el egy rövid programot.
2013. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gomzoli ***** válasza:

Ecet= sav

szódabikarbóna+ víz = enyhe lúg

Lúg+sav = semmi, ugyanis közömbösítik egymást.

2013. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!