Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hetente hanyszor takaritotok?

Hetente hanyszor takaritotok?

Figyelt kérdés
mlMennyi idot vesz el?
2013. szept. 18. 05:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

mit értesz pontosan takarítás alatt? porszívózni hetente egyszer szoktam. 30nm-en ez kb 3 perc.portörlés és hasonlók szintén. de pl wc-t, zuhanyzót ritkábban, 3-4 hetente. pakolni úgymond nem kell, mert alapból mindent a helyére teszek (esetleg a férjem levetett ruháit, de azt is azonnal :D ) ha a mosogatást is ideveszed: na az minden nap 2X csurig megtelik. azt utálom a legjobban.

ha véletlenül úgy jön ki, hogy az összes dolgot 1 napon csinálnám meg, akkor az 1,5-2 óra. hetente. most költözünk családi házba, majd arra leszek kíváncsi...

2013. szept. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2 hetente nagygenerál- porszívózás, felmosás, wc takarítás, kád kimosás. Mosogatni napi 1x-2x, de ott a konyhában az asztalt, pultot mindennap le kell törölni. A fürdőszobában naponta többször föl kell söpörni a hajak miatt- a hosszú barna haj mindenhol ott van a fehér kövön.
2013. szept. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amíg kertes házban éltem, addig az előszobát, konyhát, étkezőt naponta kellett takarítani az udvarról behordott szemét, por, sár miatt. A szobákat csak hetente porszívóztam, oda csak szobai papucsban jártunk be!


Most a panelban elég hetente egyszer végig-takarítani a lakást, ez is leginkább az a por, amiről soha nem tudjuk, hogy honnét is jön?

2013. szept. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Kábé 18-szor volt már kérdés ez is... ...csak ebben az évben. Mitől olyan baromi nehéz és bonyolult dolog használni a keresőt?
2013. szept. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

1. Mert attól a pontjai számai nem növekednek = minden feltett kérdésért kapsz 3 pontot. Még akkor is, ha csak annyit kérdezel, hogyan érzed magad?

2. Valójában teljesen mindegy, ki hányszor takarít hetente, ha koszt látok, akkor fogom a söprűt-porszívót és takarítok!

Ennyire egyszerű! De hát tudod a játék az játék, ha akarsz válaszolsz, ha nem akarsz, akkor nem válaszolsz.

2013. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Végül is igazad van. Csak pont az ilyen semmitmondó, értelmetlen, ezerszer feltett kérdések miatt szükséges egy csomó fát kivágni, meg egy csomó szenet elégetni, mert valahol és valahogy tárolni kell az ilyen kérdéseket. Persze, ez senkit nem érdekel, egészen addig, míg nem az ő udvarából akarnánk kivágni a fát, és nem kezd fuldoklani a CO2-tól...


Remélem eljön majd az az idő, amikor bírság róható majd ki internet-szemetelés címén. Az ember olyan, hogy igényli a kényszert. Amíg nem kényszeríti valami vagy valaki, addig leszar mindent saját magán kívül, nincs figyelemmel a környezetére.

2013. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Éjt nappallá téve takarítok. Én erre tettem fel az életemet. Amíg koszt vagy rendetlenséget látok, addig le nem állok. Jelenleg éppen a klaviatúrát pucolom, azért tudok közben írni is. :)
2013. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem a pontok miatt írtam ki. Egyszerűen reggel eszembe jutott és gyorsan beírtam, ennyi. Nem hiszem ,hogy bárkinek is el kellene számolnom azzal ,hogy milyen kérdést írok ki és ,hogy ellenőriztem-e előtte...de megnyugtatlak titeket ,hogy általában megnézem előbb és úgy kérdezek...érdekes Sceptic ,hogy a környezetvédelmet emlegeted..gondolom mindent szelektíven gyűjtesz, nem szemetelsz, vegyszermentesen takarítasz, olyan termékeket használsz amiket nem teszteltek állatokon stb,..bocsánat ,hogy az évi 3 kérdésem egyike előtt nem keresgéltem körbe -.-

2013. szept. 18. 13:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Kertes ház, két kisgyerek. Az alsó szinten naponta legalább 1x porszívózok, néha többször is. Minden köves, így percek alatt fel lehet mosni, azt is általában naponta 1x. Az emeletre csak aludni járunk, ott hetente 1x porszívózás. Portörlés néha csak 2 hetente, wc-fürdőszoba takarítás hetente 1x általában. Konyhát vasárnap ebéd után szoktam kisikálni: mosogató, tűzhely, kávéfőző, pultok, stb.
2013. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én mondhatni sokszor takarítok . Kiskutya van a lakásban,akinek sok játéka van,ebben van ilyen rongycsont is,amiből elég sok szál jön ki . Úgyhogy porszívózás van hogy naponta,vagy 2naponta . Felmosás is olyan 3-4 naponta,attól függ épp mit főzök mennyire veszi el az az időm . Főzéskor (mindennap főzök szinte ) , van amikor 3szor is el kell mosogatnom ,de most szeretnénk venni mosogatógépet,már nagyon várom :) Asztalt,pultot sűrűn le kell törölni . Wc , fürdő -> ezeket sűrűn lefúlyom a fürdőszobai tiszítókkal,fertőtlenítem a dolgokat . Portalanítást akkor csinálok,ha látom hogy kezd eléggé poros lenni a szekrény . Mosni 2-3 naponta szoktam . :)
2013. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!