Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Gyes/gyed lejárta...

Anyukák! Gyes/gyed lejárta után a régi munkahelyetekre mentetek vissza? Hány éves volt/ak a gyerek/ek és hány évet voltál otthon? Mennyi idő után szoktátok meg az új helyzetet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem lányom van, és a gyed után 2 éves korában mentem vissza dolgozni, gyes mellett 6 órában, a régi munkahelyemre.

2,5 évet voltam itthon a terhesség végével együtt, hát nekem nagyon mehezen ment a visszaállás, sőt még mondhatom, hogy nem is volt túl sikeres, mert még majd csak most jár le a gyesem, és átmentem 4 órásba, mert nehezen tudtuk megoldani a lányom bölcsis-elhozatalát.


A kislányom könnyen beszokott, de elég sokat beteg volt.

Én nehezen viseltem a bölcsibe passzolást is, úgy érzem hogy még otthon kellett volna vele legyen 3 éves koráig, mert így szétszakadtam mind fizikailag, mind lelkileg.

Nagyon rossz volt, mikor beteg volt, és ott kellett hagyjam a mamánál, "csak mert dolgoznom KELL".


Viszont összességében olyan 2-3 hónap múlva könnyebb volt, és jó volt végre felnőttek közt lenni, mert otthon meg már kezdtem "bekattanni"...


Szóval, hajrá, jó lesz ez, de hát minden kezdet nehéz! :-)

2013. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást, ment a zöld kéz :-)


Majdnem 3,5 évet voltam itthon és most már igencsak félek, milyen lesz szeptembertől :-(.

2013. júl. 12. 14:55
 3/5 Disi ***** válasza:
30.-án lett 2 éves a kislányom, most a szabimat töltöm, 31.-én kell munkába állnom. Hétfőn kezdjük a beszoktatást, már bele vagyok betegedve hogy oda kell adnom másnak :(. Ami jó, hogy csak 4 órába megyek vissza, ha ez a 2 hét nem lesz elég a beszokáshoz haza tudom (elvileg) hozni délben. A betegségtől én is félek, egy hadba fogható mama van, de neki elég nagy megterhelést jelent majd ha váratlanul ugorni kell, de nincs más megoldás. Az eszemmel tudom hogy szeretni fogja, nekem is kell egy kis változás, de lelkileg borzasztó... De tudom hogy ügyesen meg fogjuk oldani :) Nagyon szimpi a gondozónénink, maximálisan megbízom benne, hogy ha kell becsukja az orrom előtt az ajtót hogy ne lássa a törpe ahogy anya elérzékenyül :).
2013. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, köszi.


igen, aki kicsit is lelkis, annak sztem nehéz dió ez, iszonyú nehéz az első pár hónap, míg beáll a kisgyerek is erre a stresszre, hogy korán kelünk, öltözni, kapkodni, anya is szép legyen, gyerek is rendben legyen, nehéz leadni a kincsünket, nehéz megint buszozni, tömörülni az emberek közt, zaj van mindenhol, aztán bemenni a munkahelyre, és eladni magunkat, azt mondani, és érezni is!!!, hogy itt vagyok, és újra tudok dolgozni...ja, igen...ez a része nem igaz. legalábbis rám nem. :DD

Már nem tudok olyan jó munkaerő lenni, 200%ban anya lettem, nem nagyon tudok teljesen a munkára figyelni, nem is érdekel már úgy, mint rég, és ez a része csak nagyon kis mértékben javult a majdnem 1 év alatt. Szóval erre is számíts, hogy egyszerűen az összes ösztönöddel a gyerek lesz az agyadban az elején, de akkor is meg kell csinálni, vissza kell térni az "élők" sorába, mert ez az élet rendje...


Sok sikert!


Sok sikert!

2013. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1! Köszi a választ! Engem tuti meg fog viselni :-(. Szerettem a munkámat és a kollégáimat, de tudom, hogy nagyon nehéz lesz, hogy szinte nem fogom látni és nem lesz végig velem :-(. Tudom, ez az élet rendje, és mindenkinél eljön ez az idő, de akkor is nehéz lesz :-(.


Köszi neked is 2, ment a zöld kéz :-).

2013. júl. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!