Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nektek van otthon mosogatógépe...

Nektek van otthon mosogatógépetek? Ha nincs, folyóvízben mosogattok? Ha van, akkor tudtok a mosogatógép mellé érveket és ellenérveket írni? (saját tapasztalataitok)

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nincs, feleslegesnek tartom. 2 embernek drága lenne, meg 2 tányérral nem fogok elindítani egy mosást.
2013. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Folyóvízben mosogatok.

amíg a szüleimmel laktam,addig volt mosogatógép,de sosem szerettem,mert a nagyon koszosakat ugyanugy le kell tiszttani,mert anélkül eldugul,drága a tabletta bele,és a nagy edények bele se fértek.

Így magunknak nem is tervezünk venni,esténként 15 perc alatt elmosogatunk,reggelre megszárad,kész.

2013. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Van mosogatógépünk és a nagy tálcákat stb nem igazán lehet belerakni így azokat pikk pakk folyóvízzel elmosogatom.

Egy családi nagy ebéd után nem állok órákig a mosogató fölött,nem kell a forróvízbe nyúlkálnom mert az olajos stb cucc hideg vízbe nem jön le és persze a gép olyan hőfokon mosogat amibe én nem nyúlkálnék. Többnyire 1 programot szoktunk használni rajta,de az expressz gomb mindig be van nyomja.

Sokan mondják,hogy nem jó mert ők 20 perc alatt elmosogatnak bezzeg a gép 1-1,5 óráig... viszont ilyenkor arról elfelejtkeznek,hogy anélkül is megy a mosogatógép,hogy ott állnak. Nah meg mosogatás után,hogy ne legyen halom nem kell törölgetni stb

Főzés stb közbe se tornyozom a cuccokat vagy éppen menetközbe kézzel elmosom hanem csak szépen bepakolom a gépbe.Soha olyan könnyen és gyorsan nem volt rend a konyhába mint amióta a gép megvan.

2013. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A lényeget kihagytam amit az első írt... 2 embernek tényleg felesleges!! Mi 5-en vagyunk és biza van amikor naponta 2szer telepakoljuk.

2013. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

VAN!!! :) Nemrég vettük, maga az álom.


3-4 naponta telik meg kb., és egyszerűen isteni, hogy minden főzés-evés után csak kiöblíti az ember az edényeket kevéske vízzel, aztán állhat a gépben csukva, nincs elöl egy koszos tál sem, tiszta az egész konyha. Az edények tisztán, szárazan jönnek ki belőle, kb. 1 óra egy program de van félprogram is (nekünk sokszor az is elég).


Előtte én folyóvízben, a férjem állóvízben mosogatott. Egyrészt egyikőnk sem bírta nézni a másik módszerét: szerinte az enyém pazarló, szerintem meg az állóvizes undorító :). Másrészt fél órát elvett egy főzés után a mosogatás, edények eltörölgetése, hát még egy kis családi összejövetel után...!


Ellenérvek: áramot használ :P ez az egyetlen dolog, ami egy kézi mosogatásnál nem áll fenn. A mai mosogatógépek vízfelhasználása kb. annyi, mintha 1.5x teletöltenéd a mosogatót vízzel (12 litert átlagban), hát ez kb. meg is történik minden mosogatáskor. A különbség annyi, hogy a gép 4x annyi edényt mos el ennyi vízzel.


A pozitívumokat már leírtam :)

2013. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Hát mi is ketten vagyunk,de mivel párom nagyon szeret enni,így mindig nagy adagot főzök,sokszor családi adagot, szóval nekünk nagyon szükséges a mosogatógép :D Már megvettük ,csak még nem tudjuk bekötni,mert nincs még meg a helye. De már várom,mert van egy nagy szárítónk,legtöbbször fel van ott halmozódva az edény,plusz még mellé is pakolnom kell ,mert nem elég a hely így sem.... Pedig elég sűrűn mosogatok.Törölgetni nem szoktam,mert amikor szüleimmel laktam,sokat kellett,és megutáltam :D illetve nem is szeretem hogy szöszösek tőle az edények.Anyósomnál már kipróbáltam a mosogatógépet,volt olyan program ahol nem mosta el szépen az edényeket,de akkor hosszabbra állítottuk,és minden szép tiszta volt :) Leginkább engem is az idő ami motivál,meg a sok koszos edény....Nem kell órákat mosogatnom,tudok mást csinálni addig amíg mosogat,és tényleg helyet spórol :) Miket nem lehet beletenni a gépbe amúgy ? Fa dolgokat azt tudom,.... ?
2013. okt. 14. 10:55
 7/20 anonim ***** válasza:
A törékeny dolgokat nem érdemes beletenni (vékony üvegek pl. boros-likőrös poharak, kristályok), a fát be lehet de nem ajánlott.
2013. okt. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A fára anyósomnál jöttem rá :D Amikor betettem a kör alakú fadeszkát ... széttörött :D mivel szétázik...
2013. okt. 14. 11:37
 9/20 anonim ***** válasza:

Az igen :D:D Én még nem próbáltam ki a fát, de azt hiszem így nem is fogom :D


Egyébként mi is ketten vagyunk, de bőven megéri a mosogatógép, nyugi. Ha arra gondolok, hogy 10 perc folyóvizes mosogatás 40-100 liter vizet igényel, attól függően mennyire nyitjuk meg a csapot ugye. Ehhez képes a mosogatógép 12-15-el elmos 3 napi edényt, mosogatni meg minden nap szoktunk amíg nem volt...

2013. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én simán bedobom a vágódeszkákat is... vettünk egy gyengébb minőségű olcsó félét hát az első alkalom után feladta a dolgot. Vannak ilyen kisebb régebbiek azok nagyon jól bírják.Gyerek műanyag tányér magasabb hőfokon deformálódik. Tescos üvegpoharakról a mintákat simán leszedte,minőségibb bögrék mintái bírják.
2013. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!