Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan jövök ki olcsóbban, ha...

Hogyan jövök ki olcsóbban, ha minden nap kis adagot mosok, vagy ha hétvégén az összes szennyest egyszerre mosom ki?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kis adagok alatt azt érted, hogy mindig tele van a mosógép, és úgy járatod, akkor ugyanannyi energia kell így is, úgy is. Max., ha összevárod, nem tudod mind kiteregetni és nem fog időre megszáradni.
2013. okt. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fúú... az én anyám úgy mos hogy összevárja és akkor mindenütt a ruhák vannak... én úgy hogy ameikből összejön egy adag akkor azt kimosom szerintem jobb ez igy naponta vagy 2 naponta mosok 1-2 adagot szerintem jobb ez igy mintha egy hétig nem használnám a mosógépet és akkor egymásután 6 adagot kipörgetnék vele... lehet nem lenne hosszu életű
2013. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi azért szoktuk összegyűjteni a szennyest, mert így legalább minden ruha megfelelően van mosva. Hiába lehetne 2 naponta mosni egy adagot, ha abban van farmer, van színes ruha, fehér, vagy éppen fekete. Ezeket nem lehet együtt mosni, szóval hiába lenne naponta-2 naponta egy adag szennyes, így elég nehéz lenne mosni. Így egy héten egy napon mosunk ki 3-6 adagot.

Így szoktuk szétválogatni:

Fekete, fehér, színes szennyezett ruhák (itthoni pólók, alsóneműk, zoknik), illetve kímélő színes(márkás felsőim).

Ezek az alap mosások, amik minden héten vannak. Ezen kívül hozzájön még néha ágynemű mosás, 2-3 hetente farmer mosás, átmeneti kabát mosás, függöny mosás, törölköző mosás...

2013. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljes adagokat célszerű mosni, ha nincs féladag program a gépben, ami felismeri, hogy kevesebbet mosol éppen.

Ha 45 liter vizet fogyaszt a géped egy mosásra, akkor nyilván költséghatékonyabb teljes adagokat mosni és összevárni a szennyest.

Kis logika... Ha 4-szer mosol kis adagot, akkor 180 litert fogyasztottál, ha a 4 kis adagot inkább kettő nagyban mosod, akkor csak 90-et. Ennyi. Áramban is csak így van különbség.

2013. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!