Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógépbe miért maradnak...

A mosogatógépbe miért maradnak vizesek a műanyag dolgok? 4 napja vettem, Bosch márkájú. Ez álltalános probléma? Típustól független? Van valami mód, hogy azok is szárazak legyenek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 2. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
nem a gép baja, hanem fizika.
2013. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, a müanyag edényeken jobban megmarad a vízcseppek. De nem mindegyiken, minél bordázottabb annál jobban.

De más dolgokon is megmaradhat, nem fogja soha teljesen csont szárazra szárítani.

2013. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem a gép baja . Nálam is ez van :)
2013. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálam is a műanyag tányérok vizesek maradnak. a porcelánok nem az üvegpoharak is szárazak. wirpool a mosogatógépem, de elég ocsmányul mosogat. kb 40 százaléka koszos marad. de nem leégésre gondolok. már többfajta mosótablettát kipróbáltam, de nem válik pe egyik sem. előtte Fagor volt, az is rendetlenül mosogatott el. 5 ször kihívtam hozzá szerelőt, aztán kicserélték másikra.
2013. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Simán miért nem lehet elmosogatni? Nem több idő , nem nagyobb munka, de nem is drágább. Puszta nagyzolás ez csak.
2014. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekem is BOSCH gépem van, és elfogadhatóan tisztára mosogat, de nekem is vizesek maradnak az edények. Betelefonáltam a szervízbe, hogy akkor ez most hogy van, és FYI:

"Ne úgy tessék elképzelni, mint a reklámban. A szárítás funkció úgy működik, hogy felfűti a belső teret X fokra, ezzel véget is ér a program, maga kinyitja az ajtót résnyire és ahogy szökik ki a hő megszáradnak az edények. Vagy este elindítja a gépet és reggelre szárazak az edények. Tehát semmiféle levegőfúvás vagy hasonló nincs. Az extra szárítás funkció azt jelenti, hogy magasabb hőfokra fűti fel."


Namost az este elindítom, reggelre száraz nálam nem működött, ha nem nyitom ki az ajtót, alig-alig szárad. Mellesleg én azt hiszem, természetellenesen vizesek maradnak a cuccok, de kinyitom az ajtót, megszárad, na bumm. Legalább tiszták.


Remélem segítettem.


Kedves utolsó, te el tudsz mosogatni annyi idő alatt, mint amennyi alatt én bepakolom a gépet? mert a géppel való mosogatás annyi idő.

Nekem megéri, még ha drágább, akkor is.


Nem nagyzolásnak nevezném, esetemben lustaságnak (világ életemben utáltam mosogatni), vagy ha úgy tetszik kényelemnek.

2014. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Simán miért nem lehet elmosogatni? Nem több idő , nem nagyobb munka, de nem is drágább. Puszta nagyzolás ez csak."


A mosogatógépbe be ugyanannyi idő pakolni, mint a mosogató medencébe és kiszedni is annyi, mint az edényszárítóról. Hanem a mosogatás ideje kimarad, mert nem én csinálom, hanem a gép. Én addig mást csinálok. Magyarázd már el nekem, hogy mondjuk 12 terítéket, vagy csak 4 terítéket, de a komplett főzés edényeit stb. hogy is mosod el ZÉRÓ idő alatt kézzel?


Arról nem beszélve, hogy kézzel több vizet használsz. Ha állóvízben mosogatsz, akkor is, ráadásul az gusztustalan is. Egyszer fogj egy egy literes flakont és töltsd fel a mosogatómedencédet, nézd meg hány liter víz fér bele. A gépem 12 literrel elmosogat 12 terítéket, ami 36 tányér, 12 pohár 36 evőeszköz és ha nagyon akarom még egy-két lábos is befér a másik kosárba. Te mennyi vizet is használsz el ehhez a mennyiséghez?

Ha esetleg panelban laksz, akkor meg nézd azt is, hogy milyen méregdrága az a melegvíz, amit a fűtésszolgáltató küld. A gépem az olcsó hidegvizet olcsón melegíti és még kevesebbet is használ és még kényelmesebb is vele az élet.


Ki akkor a hülye?

2016. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
otosnek tuti sosem volt mosgatogepe, 1 hete van meg es verem a fejem a falba miert mosogattunk 15 evig hulyen tobb 1000 orat elpazarolva, kezed szetcseszi, gusztustalan, dogunalmas es nem is olcsobb (maga a mosogatas) a keszulek ara meg a szabadidoben kifejezheto. Kristaly tiszta foltmentes es szaraz minden, a muanyagok vizesek, ezvan. Bosch gepet vettunk a nagyon raegett retken kivul minden lejon. Huto es mosogep utan ez a gep amit vennek egy haztartasba
2017. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!