Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kizárólag hamulúggal lehet...

Kizárólag hamulúggal lehet tömbszappant készíteni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet. A Nagyváthy: "Magyar házi gazdasszony"-ba le van írva.
2013. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz pontosan tömbszappan alatt. Szappant lehet készíteni hamulúggal. Ez az ún. mosószappan. Mosdásra nem alkalmas, annyira erősen szárítja a bőrt, de mosásra, falak meszelés előtti tisztítására, meg házi növényvédőszerek készítésére igen.


Mosdószappant lehet készíteni nátrium-hidroxid (marólúg) segítségével, vagy nátrium-bikarbonát (mosószóda) segítségével. Én házi kísérletezésre inkább az utóbbit ajánlanám, mert az egy fokkal kevésbé mar és nem szívja meg magát vízzel és nem folyik el, ha levegővel érintkezik.

2013. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én csináltam szappant, illatosító nélkül. Pálmazsírt (frituzsírt) vizet és nátronlúgot összemelegítettem és kiöntöttem formába. Nagyon tuti. Pl. a kerti főzőcskézőmat (csempés) csak ezzel szoktam mosni és mindent levisz!


Itt vannak receptek, szerintem nem érdemes lúgot főzni.

[link]

2013. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 thatos válasza:

Ha csak tisztításra akarod használni (pl. felmosás, WC-tisztítás, stb.) inkább a tiszta hamulúgot javasolnám (nekem nagyon bejött): egyszerűen előállítható - ha fával fűtesz - , a maradéka pedig remek talaj-javító!

Kell egy nagyobb edény, ezt kb. 1/3-ig megtöltöd FAhamuval, rá kb. 2x annyi víz, és az egész szakramentumot vagy fél órán át - néha megkeverve, hogy ne ülepedjen le az átkozott - forralod. A tűzről levéve félreteszed és békén hagyod, amíg teljesen ki nem tisztul a lötty (teljesen le nem ülepszik). A keletkezett lé a hamulúg, ezt óvatosan le kell önteni, és máris használhatod! (Vigyázz vele, mert mar, mint a fene!)

2013. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MAGINO válasza:
Régen is hamuluggal csinálták a pipere szappant, és ma is lehet. olcsóbb, és azt teszel bele amit akarsz.Ha nem akarod hogy száritson, több olajat, vagy zsirt, vagy egyebet teszel bele.
2014. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!