Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kamino 8KW -os kandallóról...

Kamino 8KW -os kandallóról mit gondoltok? Elég megoszlóak a neten olvasható vélemények.

Figyelt kérdés

Van aki azt írja füstöl - bár ez a kéménytől és a használattól is lehet - többen írták, hogy széthullik és nagyon megbánták, míg egy csomó pozitív véleményt is lehet olvasni akik nagyon elégedettek vele.


Akinek van ilyen írna róla pár sort? Illetve mi mást lehet érdemes venni hasonló árban?



2013. nov. 7. 21:00
 1/10 emir72 ***** válasza:
100%

Én csak az Edilkamin és a Haas&Sohn márkákat használom az utóbbi években (lakásokat, házakat újítunk fel). Jó az ár-érték arányuk, a minőségük, széles a kínálat, megbízhatóak és tartósak. Az SVT készülékeiről ez nem mondható el, bár árban is kedvezőbbek.

Az olcsó készülékeket érdemes kerülni. Ezek csak fém dobozok, amikben tűz ég - a meleg nagy része a kéményen át távozik. A megadott névleges teljesítményük pedig nem egyezik meg a leadott hőteljesítménnyel! A befűthető légköbmétert, a készülék hatásfokát (és az sem árt, ha tömegét is - anyag nélkül ugyanis nincs se minőség, se tartósság) érdemes vizslatni.

2013. nov. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából azoknak a véleménye érdekelne akik használnak ilyet.
2013. nov. 8. 14:20
 3/10 Horvath Szabolcs válasza:
Szia!Nagymamanak ilyen kalyhaja van es nagyon jol befuti a hazat(szoba+konyha+furdoszoba es folyoso)A fustel kapcsolatban pedig csak annyi,hogy csak akkor kell ra rakni amikor mar csak a parazs van a tuzterben.Remelem tudtam segiteni.Udv
2013. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezt olvastam már máshol is egymástól független leírásokban, hogy csak akkor jó tenni rá, ha teljesen leégett, különben füstöl visszafele.


Így laikusként azt gondolom, hogy túl nagy a tűztér ajtó a füstcső meg csak 120mm és nyitáskor lehet egy szívó hatása, talán innen eredhet ez a gond.

2013. nov. 8. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi nem régen vettünk, idáig tetszik, nem kell annyira széthasogatni a fát hozzá.

Jól is melegít.


Egy nem fiatal germán kályha lett leváltva vele (az is lesz még használva).


Majd a többit az idő mondja meg.

2013. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy műanyagot ne nagyon dobjatok bele!
2013. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nagyon jó kályhák füstől az igaz de ha csak akkor teszel rá mikor parázs van akkor nem füstöl mert nincs minek. a parázs nem füstől.Ki kell tapasztalni,én semmipénzért nem cserélném le!!!!!!
2013. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kamino és etna "kandalló". Kandallónak csúfolt lemezkályha. Nekem etna van, a kamino se különb. A lemez test vékony és silány. Egy szezon tüzelés után darabjaira bontottam, majd a lemez belsejét rozsdátlanítottam - igen, a zománc átrozsdásodott - és újra festettem. Mivel a samottok között igen nagy rés van, közvetlenül éri a tűz a zománcot, ennyit bírt. A tömítések nagyrészt hiányoznak, vagy hamar összeesnek. Ezért pár hónap használat után begyújtáskor jön a füst a tűztérajtó-szekrény, illetve felső öntöttvas elem résein. Mivel ott szívni is tud, hiába zárod el, hogy tartsa a hőt, a réseken szívja a levegőt és gyorsan kihűl. Pár tubus tömítőpaszta és kerámiazsinór segítségével a lapokat illesztettem, a réseket eltömtem. A füstjáratot megfordítottam. Azóta legalább a füst az égéstér hátuljánál lép ki, nem jön be annyi ajtónyitáskor. Valamennyi mindig be fog jönni, mert ajtónyitáskor a tűztér nagy része nyílik. Cserébe a láthatóságért.

A silány anyagminőség miatt nagyon gyorsan veszít a szépségéből. Nézz használt hirdetéseket, egy szezon után ilyen lelakottan néznek ki.

2015. okt. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy ezeket öntvény kandallónak árulják. Ezek mindegyike lemez kályha. Szépen be van burkolva öntvény lapokkal, meg bádoglemezzel, csak akkor lehet látni, ha szétszeded. A gyár nem titkolja, le is van írva a tájékoztatóban, olvasd el.
2015. okt. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akinek rozsdásodik a kályha, az nem megfelelően száraz fával fűt, így ne is becsmérelje azt.
2019. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!