Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikor szoktátok az őszi/ünnepe...

Mikor szoktátok az őszi/ünnepek előtti nagytakarítást elkezdeni és meddig tart?

Figyelt kérdés

Illetve ilyenkor mennyire "szeditek szét" a házat?

Koszonom


2013. nov. 11. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nincsenek beütemezett nagytakarítások évszakonként. Minden héten 2x takarítok, ilyenkor porszívó, felmosás, üvegfelületek, por letörlése, főzőlap/mosogató teljes letakarítása (mosogatógép van, így ez nem nagy munka), kád, wc, mosdókagyló teljes takarítása, tv, akvárium stb. letörlése.

Kb. havonta kitakarítjuk a hűtőt, sütőt belülről, az ablakokat meg akkor mossuk le amikor kezdjük úgy látni hogy koszosodnak. De általában ha nagyobb vendégsereg jön akkor erre így is úgy is sor kerül, szóval értelme nincs betervezni előre...

2013. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*takarítunk, mivel a férjemmel együtt csináljuk...
2013. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát erre én is kíváncsi vagyok. Nem hiszek azoknak, akik azt mondják, ők azért nem csinálnak nagytakarítást, mert ők rendszeresen mindent kitakarítanak.Kétlem, hogy hetente ajtót-ablakot, csillárt-lámpákat, függönyt,szekrény hátulját is kitakarítják. Nagytakarításkor én a napi-heti rendszerességű dolgok mellé ezeket is megcsinálom. A konyha felfordítása a legnagyobb meló számomra, mert az összes edényt átnézve, átzsíroldózva, a polcokat átmosva, a tartós élelmiszereket átválogatva rakok rendet. Úgy 3-4 nap összesen.
2013. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pedig azon a véleményen vagyok, hogy ahol eleve nincs kosz, ott nincs is nagytakarítás! Édesanyám, anyósom is ezt mondja...


".Kétlem, hogy hetente ajtót-ablakot, csillárt-lámpákat, függönyt,szekrény hátulját is kitakarítják."


A függönyöket 1-2 havonta mosom, mivel cicáink vannak összeszőrözik vagy összekoszolják a mancsukkal néha.

Az ajtókat-ablakokat mint már említettem ha koszosnak látom őket/ha vendégek jönnek. Nem mondom hogy hetente, de 1-2 havonta erre is sor kerül. Most az mért jobb, hogy hagyom 4 hónapig/fél évig rohadni akkor is ha koszos, és majd akkor mert "nagytakarítás"?

A csillárt-lámpákat is letöröljük 2-3 hetente, ha koszosak...

A szekrény hátulja alatt mit értesz? Mert a 3,5 méteres gardróbot és a hasonló méretű tv falat az istenért sem mozdítjuk el, ahol hozzáférünk kézi/normál porszívóval, ott kitakarítjuk hetente.


"A konyha felfordítása a legnagyobb meló számomra, mert az összes edényt átnézve, átzsíroldózva, a polcokat átmosva, a tartós élelmiszereket átválogatva rakok rendet. Úgy 3-4 nap összesen."


Hát most megint ott tartunk, hogy egyrészt mosogtógépem van, így az összes edény csillog-villog, nem kell zsíroldózni (kb. olyanok mintha újak lennének az intenzív program urán...), mondjuk nem is főzök zsírban tocsogva. A polcokat szintén 1-2 hetente törlöm, ha porosak. Az tartós dolgokat, edényeket pedig akkor pakolom át, ha valami bajom van vele, nem programszerűen.


Ja mégvalamit kifelejtettem: 1-2 havonta a nagy szőnyegeket is levisszük, kiporoljuk, és kitakarítunk alatta. El sem akarom képzelni hogy néz az ki, ha valaki azt csak nagytakarításkor csinálja...

2013. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a rendszerességben és a folyamatosságban hiszek, nem az évente 2x-ben.

A katicainvázió alatt a kis dögök összerondították a függönyeimet, levettem, nem várom meg a karácsonyt, hogy kimoshassam...Ha már lenn volt a függöny, akkor ablakpucolás és redőnymosás is belefért. A következő hétvégén leszedettem a férjemmel a csillárokat. A hét közepén átnéztem az év során felgyűlt iratokat, rendszereztem, mappába tettem őket. Most hétvégén az ágyneműs szekrényt fogom megcsinálni.

Naponta, két naponta porszívózok, felmosok, a konyhát heti rendszerességgel takarítom, ha látom, hogy poros a szekrény, port törlök. Az ajtók is rendszeresen le vannak mosva, mert a két évesem aktívan koszolja. Koszos lesz, letörlöm/mosom, nem nézem addig a dzsuvát, amíg előírja a naptár a "nagytakarítási időszakot". A napi/heti takarítás mellett minden hétre beiktatok valami pluszt (lásd iratrendezés vagy a fehérneműs fiókok átnézése) és így nem gyűlik fel év végére, amikor egy hétig megállás nélkül csak melózhatnék a házban, aminek aztán 3 nap után nem lenne látszatja.

2013. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!