Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesznek a finom puha...

Miért lesznek a finom puha törölközöim 2-3 mosás után durva állagúak?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Az öblítőtől. Bármilyen márkát használj. Az "bevonatot" képez a textiliákon. Öblítő helyett ecetet használj, akkor nem lesznek kemények a törülközőid.
2013. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem sosem lesznek ilyenek . Coccolinot használok.
2013. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Amióta ecettel öblítek nincs ilyen gondom, ráadásul jobban szívják a nedvességet is. Egy próbát megér, a törölközőid pedig nem lesznek ecetszagúak!
2013. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Csak hogy még egy eltérő véleményt kapj: a hőmérséklet minél magasabb, annál keményebb lesz a törcsi öblítő nélkül. Öblítővel is, de azért mégsem olyan kemény.

Vélemény: van, aki kimondottan ilyen dörzsis törcsivel szereti pirosra dörzsölni a habbőrét (és boostolni a vérkeringését). Csak azért mondom, hogy nézd a jó oldalát. :)

2013. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Agyam.... csak a választ hagytam ki. A vízkő miatt. Kemény lehet a víz felétek.
2013. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy idő után bekeményednek de nálunk az 2-3 ÉV. Valszeg kemény a víz nálatok. De mi elkezdtünk használni szárítógépet, és kiment belőle ez a keménység. Megint puhák lettek!
2013. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!!!! :) kiprobalom a tippeket!!
2013. nov. 30. 21:16
 8/10 anonim válasza:
Ennyi sületlenséget. Annak volt igaza, aki azt írta, hogy a vízkőtől! Az ecet oldja a vízkövet, ezért ha azzal öblítesz, akkor nem lesz kemény. Cserébe büdös. Öblítőt ne nagyon használj, mert kevésbé lesz nedvszívó a törölköző és ugyebár ez ellentétes a törölköző céljával! A minél nagyobb mosási hőmérséklet emeli a törölköző nedvszívó képességét, sőt, a frottír törölközőket legelőször 90 fokon érdemes kimosni, ha azt akarod, hogy be is szívjanak valamit, ne csak elkenjék rajtad a vizet. Érdemes szárítógépet használni, akkor még ecet sem kell, mert akkor szárítás közben a vízkő szemcsék nem tudnak összeállni és finom, puha lesz a törölköző. Persze minden, amit szárítógépben szárítasz. Érdemes kipróbálni, minden ruhának más lesz a viselési érzete!
2013. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kellett lepontozni,mert én Coccolino-t használok... Nekem NEM durva állagúak a törölközőim akkorsem....
2013. dec. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Én kimondottan nem szeretem a puha törölközőt. Durva, szinte ropogós törölközővel törölközöm, és nem kell bőrradír, mert az elhalt hámsejteket leviszi a bőrömről. A használat során egyre puhább lesz, így előfordul, hogy már 5 nap után megy a szennyesbe, és veszem elő a friss, dörzsiset :-)
2013. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!