Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítséget kérek! Megesz...

Guti73 kérdése:

Segítséget kérek! Megesz miket a penész! Mit tehetek még?

Figyelt kérdés
Naponta 2x szellőztetek, hetente letakarítom a falat hypoval, és van egy Ceresit Stop is a szobában, még is 1 hét alatt penészes lesz a fal! Próbáltam a Szavót is , de attól fejfájásos hányingerem van!
2014. jan. 4. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Rossz a szigetelés a házatokban, ez okozza a rendszeresen visszatérő penészt. Szakember meg tudja oldani, csak nem olcsó mulatság.
2014. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
próbálj más fajta penészölőt, aminek jobban el tudod viselni a szagát...nekünk is ez van ..szerencsére csak a fürdőbe..szinte állnadóan nyitva kell lenni a kisablaknak különben egyből megjelenik a penész, nálunk pont azért mert más szellőzési út nincs..
2014. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nedves, párás lakásban a penész lemaratása Szavo- val, hipóval, vagy bármi mással, csak tüneti kezelés. A Ceresit meg nagyon gyenguska, ha ennyire penészedtek. Megoldást jelent a páraelszívó, de ez nem olcsó mulatság. Nekünk mobil páraelszívónk van. Hasonló penésszel küzdöttünk, és sajnos a szigetelés csak rontott a helyzeten, mivel a 10 cm- es kőzetgyapot valósággal bedunsztolta a lakást. Szóval, 60 E ft- ba került ez a gép, és ehhez még hozzájön az üzemeltetés költsége, mivel reggeltől- késő estig megy. (Igaz, alacsony fogyasztású.) Tologatjuk a helyiségek közt. Viszont végre nincs pára, és így penész se.

Gondolkoztunk még az állandó páraelszívó rendszer kiépítésén, de az sokkal nagyobb költséggel jár, meg be kell csövezni a falakat, stb., így elvetettük az ötletet.

2014. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm. Albérletben lakunk és már a cserén gondolkodunk.
2014. jan. 4. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Az okát szüntesd meg. Ha az megvan, seperc alatt eltakarodik. Addig akármilyen szent xart rányomhatsz, röhögni fog rajtad.
2014. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, nincs mit. Még az is eszembe jutott, ami a gép mellett szól, hogy az üzemelése közben kibocsátott száraz és meleg levegő észrevehetően emeli a helyiség hőmérsékletét. A ruhák is gyorsan száradnak, ha oda van állítva a közelükbe.
2014. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem Dh-16-os megy most is,kis fogyasztású de szerintem túl kicsi. Kis fogyasztás kis teljesitmény. Szerintam nagyobb jobb lett volna mert kevesebbet megy és zörög.De mivel automata ,igy nem hiszem hogy többet is enne. Mellesleg én 35-ért vettem itt a neten, persze használtan.
2014. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fagor DH- 16? Nekünk is ez a típus van, de itt elegendő. Igaz, 1- 2 óránként tologatjuk, hogy mindenhol szívjon, de mindenképpen bevált.
2014. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!