Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nemrég berakott új nyílászáró...

Nemrég berakott új nyílászáró ablak üvegének alja pöttyökben vizes! A fal az ablak oldalánál szintén pöttyökben penészesedik, ha lefújom elmúlik de újra kijön! Mitől van ez és mit tehetek ellene? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
nem jól szigetelne a műanyag ablak? 5 kamrás azt mondták ez teljesen jó! Más helyiségben nem jelent meg a penész csak itt. Valamin nappaliban van olyan hogy az ablak alatt (ahogy párkány van) ott a fal felhólyagosodott!
2011. dec. 6. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Éppen az a baj, hogy jól szigetel - a pára nem tud kiszellőzni! Ilyen esetben szellőző nyílásokat szoktak csinálni (az ablak gyártói) a keret/tok alsó részére.
2011. dec. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
45%

nekem is iylen volt reggelente, de csak a ház déli fekvésén.

Kapható valami ceresit stop pára mentesítő, agyon reklámozzák, azt raktam a párkányra belülről és azóta semmi gond.

Nekem a fal nem penészesedett.

6 kamrásra cseréltettem, a fűtésszámlám így 70 % a tavalyinak.


ajtókat is lefogom cseréltetni, csak nem megy minden egyszerre, pláne nem karácsony előtt.. :)

2011. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az ablak teljesen jól szigetel. Két fő probléma lehet:


- Gondolom, korábban volt ott egy régi, fakeretes ablak, amivel nem volt gond. Ez az ablak kb. 15 cm vastag kerettel rendelkezhetett. Az új ablak meg van kb. 5 cm és ott "üldögél" besüllyesztve az eredeti ablak bemélyedésében. Ez azt jelenti, hogy az ablak körüli falrésznél most 15 cm-ről 5 cm-re csökkent a hőhíd, ezért a fal az ablak körül jóval hidegebb lett és lecsapódik a pára. Ez ellen úgy szoktak védekezni, hogy kívülről a falat az ablak körül 1-2 cm-es hőszigeteléssel borítják.

- A másik gond az lehet, hogy az új ablak tökéletesen zár, míg a régieken keresztül naponta több m3 levegő képes volt átáramlani, csukott állapotban. Emiatt a páratartalom megnőtt a lakásban, ami az ablakra és az ablak körüli hidegebb falrészre csapódik le.


Ha van rá lehetőség, akkor érdemes kívülről megfelelően hőszígetelni az ablak körüli részt. Ezenkívül érdemes venni egy páramérőt (mellesleg nagyon jó karácsonyi ajándék). A páramérő által mutatott értékek alapján érdemes naponta többször szellőztetni.

2011. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! A páramentesítőt és páramérőt épp mostanra tervezem megvenni és akkor meglátjuk mit javul. Ahol van ez a gond, ott spejz volt és igen fakeretes ablak helyén van most az új. És vékonyabb a fal a többinél a házban, viszont szigetelve van az ablakkal egy síkban üveggyapottal. Remélem hasznos lesz, köszönöm!
2011. dec. 6. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam egy másik fórumon. Szerintem hasznos infó, és működik is.

"nos, sokan nem tudják, de mindegyiken van szellőzési lehetőség, mégpedig úgy, hogy a bukó állástól egy kattanásnyit (45fokos szög) lejjebb tolod a kart.

így egy kis rés keletkezik, amin tud szellőzni, de nem dől be a hideg.

pl nappalra, ha elmentek beállítjátok erre a szellőzőre, hazaértek, kinyitjátok rendesen, és utána teljes zárra teszitek éjszakára."


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__lakberendezes__1269253..

2012. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!