Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miket dobálhatok be együtt a...

Miket dobálhatok be együtt a mosógépbe?

Figyelt kérdés

Szóval holnap mosni szeretnék, de nem igazán vagyok otthon a témában. Szín szerint szét tudom szortírozni a ruhákat de anyag szerint nem igazán. :S

Vegyük mondjuk ha fehér ruhákat szeretnék mosni: van fehér plüss nadrág, selymes anyagú (de tuti nem selyem) trikó, puha pulcsi (de nem pamut más anyag inkább), bugyik ilyenek. Ezeket pl bedobhatom együtt a gépbe?

Volt néhány ruhán címke, de amik régebbiek azokon nincs. Szóval mankó sincsen nagyon :S Tudnál segíteni hogy mit mivel moshatok össze? És hogy hány fokon?

A mosógépünkön van kevertszálas, pamut, selyem, kímélőmosás kategória, és különböző hőfokok.


2014. jan. 8. 19:20
 1/8 anonim válasza:
49%
a selyem trikó mellé egy vagonya anyagú zakót betennék még
2014. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem megy, akkor mosd ki kézzel! Ősanyáink is így csinálták... :)
2014. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azokat a ruhákat mosom külön amik nagyon érzékenyek, amúgy nem nagyon figyelem az anyagát. Szin szerint szétválogatom és mosom, vagy 60 vagy 40fokon, amin a cimke nem enged magas hőfokot. De pl konyharuhát nem mosom össze fehérneművel, vagy pl ha épp leszedem az ágynemű huzatokat azokat egyben szin szerint + a törölközők ha sok van egyszerre. Moss kevertszálasat alacsony hőfokon, nagy baj nem lesz.
2014. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Csincsy ***** válasza:
95%

Én a ruhákat 60 fokon mosom általában. Régebbi típusú Zanussi mosógépünk van, nem igazán lehet külön anyagfajtákat beállítani rajta, csak gyapjút.

A türcsik, konyharuhák 90 fokon mennek, színt nem engednek, így azokat nem is válogatom szín szerint. (Kivéve, ha épp új is van köztük, azt előbb kipróbálom, hogy engedi-e a színét, mert manapság elég fura anygúakat is sikerül piacra dobni.)

Anyag szerint tehát nem válogatom a ruhákat, csak akkor, ha mondjuk egy kényesebb anyagú ruhát kell mosnom, mert ahhoz akkor olyat teszek be még, amit elég mondjuk 40 fokon mosni. Amúgy simán mosom együtt a pamut pulcsit a műszálas felsővel, és a farmernacimmal. Soha semmilyen probléma nem adódott még. :)

Persze furcsa dolgok előfordulnak... egyszer ugyanabból a mosásból teregetve akadt a kezembe egy pár zokni, aminek az egyik fele összement kicsit, a másik nem... azóta sem értem a dolgot! :) :)

Amúgy a bugyit, gatyát, zoknit is csak szín szerint válogatom, és együtt mosom a többi ruhával. Nálam van "csak fehér", "világos színes", "sötét színes", "és csak nagyon sötét - fekete" kategória, de ha nincs annyi ruha egyszerre, hogy megteljen a gép, akkor berakom a feketét a bordóval, sötétkékkel és barnával.

Ha biztosra akarsz menni, tegyél be egy színfogó kendőt. ;)

2014. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát remélem nem fogom elszúrni :)
2014. jan. 8. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Színek alapján én az alábbi kupacokat készítem:


fehér

világos színes

piros

sötét színes

fekete


Anyag szerint pedig:

kötött pulóverek

farmerok


A kötött pulóvereket mindenképp kötött anyagokhoz való mosószerrel kell mosni, és kímélő mosáson, alacsony centrifugával.


Nem teszem a mosógépbe a merevítős melltartókat, azokat kizárólag kézzel mosom.


A farmerokat harminc fokon, általában félórás gyorsmosással elég mosni.


A fehérekre én teszek egy kis fehérítőt mindig (Vanish).


A pirosakat mindig érdemes együttmosni, mehet melléjük a bordó, narancssárga, rózsaszín, és általában egy színfogó kendőt is bedobok.


Elég 40 fokon mosni, 60 és 90 fokokat szinte sosem használok, nem is tesz jót az anyagnak.

2014. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csincsy ***** válasza:

Tényleg, a piros kupac kimaradt! :)

40 fokon sok minden nem jön ki, és higiénikusabb is magasabb hőmérsékleten mosni bizonyos dolgokat, de ahány ház, annyi szokás... :)

2014. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy a kosz nem a hőfok miatt jön ki, hanem a megfelelő mennyiségű mosószertől és a mosóprogramtól. Persze ha valamilyen biológiai szennyet kell kimosni, vizelet, ürülék, hányás, akkor mehet a 60 fok. De a kosz a dörgöléstől, sulykolástól jön ki, azt pedig elvégzi a mosógép. Sőt van olyan, hogy a túl meleg víz a koszt "rögzíti" a ruhában - legalábbis ez az én tapasztalatom.
2014. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!