Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha mindent kifordítva mosok,...

Ha mindent kifordítva mosok, nm lesz soha bolyhos?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam valahol valakitől, hogy kifordítva kell mosni mindent, és akkor nem lesznek bolyhosak. Ez igaz? És soha nem lesznek bolyhosak a ruhák, vagy csak nem olyan hamar, mintha színén mosnám? És úgy is ugyanolyan tisztán kimossa a gép?


Nagyon köszönöm.



2014. jan. 9. 12:40
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
57%
A ruha használat alatt bolyhosodik a legtöbbet, és nem mosás alatt. Ha megfigyeled minden ruha bolyhosabb ott, ahol nagyobb surlódásnak van kitéve: pl az újja, a karok alatt, oldalt, ahogyan mellette lóbálod a kezed, gallárnál, ahol súrlódik a nyakkal. Ha kifordítva mosod, akkor is bolyhos lesz, csak lassabban.
2014. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor a nadrágok szára a combon miért bolyhosak? Ott semmilyen súrlódás nem éri.
2014. jan. 9. 13:40
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
71%
figyeld meg hányszor húzod végig a kezed a combodon, hény ajtónál/asztalnál ér hozzá a nadrág valamihez. Miért koszosodik a combon hamarabb a nadrág? Mert ott is nagy az igénybevétel.
2014. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mióta mindent kifordítva mosok azt veszem észre, hogy kíméltebbek maradnak a ruhák.Sok ruhán maga a gyártó tünteti fel a kifordított mosást.
2014. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a gyerekeim ruháit mosom kifordítva, meg a nadrágokat, azt meg azért úgy mert anyám is így mosta:)) azt vettem észre, hogy ha az anyag 100%-os pamut, akkor tök mindegy, hogy kifordítom vagy sem, hamar kibolyhosodik, viszont ha kevertszálas és mondjuk csak 80%pamuttartalma van vagy kevesebb akkor később bolyhosodik.
2014. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!