Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fürdőszobában elhatalmasodot...

A fürdőszobában elhatalmasodott a penész. Hogyan távolítsam el? Nem tudom megoldani a szellőztetést.

Figyelt kérdés
A probléma nem az, hogy mivel, vettem szavot, de nem merem használni, mert nem tudok szellőztetni. Merjem használni, vagy ne?

2014. jan. 11. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

1. Ha nem tudsz szellöztetni, akkor tilos erös szereket használni.


2. Ebben az esetben nem is érdemes, mert ha nincs rendszeresen és alaposan kiszellöztetve minden fürdés után a fürdöszoba, akkor soha nem tünik el a penészedés.


3. Keressetek valami megoldást a szellöztetésre, mert így csak belebetegszetek mindannyian.

2014. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
meg kell keresni a penészesedés okát, esetetekben valószínűleg a párás, sötét helység lesz az ok, amit nem lehet szellőztetni...megoldás: ventilátor beépítése
2014. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használd: csinálj huzatot a lakásban, aztán gyorsan fújd be és kifelé a fürdőből, az ajtót persze hagyd sarkig tárva. Az ajánlott idő többszöröséig szellőztess.

Hosszútávon viszont nem ez a megoldás. Nálunk is ilyen a fürdő, szörnyű, ráadásul esély sincs a szellőzésre. Jobb híján annyit tudunk tenni, hogy az ajtó mindig nyitva van. Kicsit kényelmetlen, de jobb mint a penész :)

2014. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem szellőzik a fürdőszoba, ráadásul ventilátort sem tudunk beépíteni pont úgy helyezkedik el. Egy kis szellőző lyuk van, ami végig fut a társasházon, abba pedig nem engedik rácsatlakozni, mert megváltoztatja az áramlási viszonyokat, blabla. Végülis nyitva hagyjuk az ajtót fürdés után és amint lehet szellőztetünk az egy szem ablakunkon (minigarzon). Ha szavoval lefújom, akkor tárva nyitva hagyom a fürdőszoba ajtót, illetve ha tetszik ha nem kereszthuzatot csinálok bejárati ajtó nyitással és az ablakkal. Máshogy nem tudom megoldani. Negyed óra-20 perc után már nem vészes.
2014. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs lehetőség a fürdőszoba szellőztetésére, akkor még a varázslat sem tudja a penészt kiküszöbölni. Ezt leírhatod az emlékkönybe is.
2014. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
esetleg egy párátlanító
2014. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Előző lakásban nekünk is ilyen gondunk volt, végül elővettem nagyanyám ősi módszerét, 1rész ecet-egy rész víz, ezt virágspriccolóba tettem, lefújtam vele, hagytam tíz percig rajta, majd letöröltem. Az ecet szag pár óra múlva eltünt, a penész is idéglenesen, de havi egyszer újra kellett fújni.
2014. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én akkor is befújnám a szavóval, aztán jól kiszellőztetnék, max lemennék addig sétálni, közben minden ablakot kinyitnék.

Utána lefesteném fürdőszobai penészgátlós festékkel, ez nálunk megoldotta kb 2 évre a gondot, bár nálunk az előszobába volt ilyen gond.

Használj ceresit stopot, mert nagyon párás lehet a levegő ott azért is penészedik.

2014. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!