Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Leszakadt a dob a mosógépünkben?

Leszakadt a dob a mosógépünkben?

Figyelt kérdés

Mai nap a mosógépet kicsit jobban megpakoltam, mint ahogy szoktam, és a centrifuga nagyon furcsa volt, mert felpörgött aztán lelassult aztán megint felpörgött aztán megint lelassult. Amikor kinyitottam akkor égett gumiszagot éreztem és jobban megnézve a nyílásnál lévő gumi alsó részéhez dörzsölődött oda a dob. Néztem a dobot és nem tudom mozgatni semmilyen irányban, ami nem azért nem mozog, mert gyenge lennék, hanem, mert tényleg nem mozog. Könnyen forog a helyén.


Lehet hogy túlságosan meg lett pakolva a gép?


Igazából nagyon szerencsétlen a helyzet, mert irtó pici a mosógép, és csak ugyanilyet lehet a helyére tenni.



2014. jan. 30. 23:44
 1/4 anonim válasza:
Igen, esélyes. Mindenképpen holnap hívj ki egy szakembert.
2014. jan. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapból miért tömted meg jobban? A mosás ott kezdődik, hogy sohasem tesszük tele a dobot max csak 70%-ig! Másik. Igen esélyes, hogy leszakadt, és a motor miatt is aggódhatsz szerintem, mert ha a centrifuga ingadozik, akkor a motort is megterhelted, és lehet hogy picit odapörköltél neki!
2014. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A leszakadásban nem hiszek. Aki szedett már szét ilyet, az láthatta, hogy a roncsolásos károsodáshoz harckocsit kell nekihajtani.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy a centrifugáláshoz nem tudta a nagyobb mennyiséget rendesen elrendezni és ezért kilengett, ami a leírt dörzsöléshez vezetett. Annak viszont nem szabadna égett szagot adnia, mert "vízben" van (már amennyire ezek a modern masinák vízzel mosnak).

Ezért esélyes, hogy a motort is túlterhelted kicsit és az adja az égett szagot. Ami megint illetlenség, nincs benne egy hőkapcsoló?

Megnézetheted szakemberrel, de meglepne, ha nem azt mondaná, hogy a négy kereke fölött mindent cserélni kell.

2014. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

csak 70 szazalekig szabad tolteni?!

nme is tudtam! mindenhol azt olvasni,hogy kizarolag a teletolott mosogeppel gazdasagos mosni!...

en 80-90 %-osan toltom es 9 evig birta a daewoo dwd f1011-em ,csapagyhibas lett. akkor lehet,tovabb is birta volna, ha ezt tudom.

2014. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!