Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Memóriahabos fejpárna hogyan...

Memóriahabos fejpárna hogyan mosható?

Figyelt kérdés
A matracom mellé kaptam ajándékba egy Dormeo memóriahabos fejpárnát. A kérdésem az lenne, hogy hogy tudom tisztítani? Berakhatom mosógépbe vagy kézzel mossam? Esetleg nem is mosható? (semmilyen címke nincs rajt a mosásra vonatkozóan) Köszi előre is.

2014. febr. 5. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a huzatát szoktam mosni, még nem mertem a szivacsot :(


Persze úgy hogy a saját huzatára rakok ágyneműhuzatot, így két huzat van rajta.

2014. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is egy külön huzatot tettem rá a sajátján kívül. Mindkettőt szoktam mosni de most már magát a párnát is piszkosnak érzem :S Megpróbálom kézzel, aztán lesz ami lesz :)
2014. febr. 5. 15:59
 3/11 anonim válasza:
100%
A memóriahabos párna nem mosható, víz hatására a szivacs "szétmálik". Huzat élül viszont ne használd, mert szépen besárgul a szivacsmag.
2014. febr. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom a tapasztalataim :)

Kimostam a párnám langyos öblítős vízben. Hááát nem kellett volna. Bár szétmállani nem mállott nagyon megszívta magát. A külső rétegének köszönhetően viszont nem tud kiszáradni. Amennyi vizet tudtam kinyomkodtam belőle de nem használt sokat. A belseje még most is nedves annak ellenére, hogy napok óta "szárítom". Nyirkosan nem akarom használni (penész, fertőzés miatt, meg hát amúgy is) úgyhogy azt hiszem sajnos kuka lesz a vége. Remélem más tanul az én káromból :)

Köszönöm a válaszaitok.

2014. febr. 13. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom hogy nem jott ossze:((

Viszont nagyon kedves vagy hogy megosztottad veulnk :)

2014. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem is van memóriahabos párnám de mi csak a huzatot mossuk,a szivacsot nem.
2014. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Joe.38 ***** válasza:
100%
Kimostam. Nem tett jót neki. Tűző napon se szárad ki 3 nap után se. Csak annyit érezni nehéz és keményebb.
2018. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Opel Cabrio válasza:
100%
Az emlékezőhab párna belső magjának a tisztítása sajnos nem lehetséges, mert a memory foam alapanyag nem mosható, ha ennek ellenére mégis kimossuk, akkor szinte biztos, hogy sérül a párna cellaszerkezete és elveszíti pozitív tulajdonságát. A mosószeres mosást követően az emlékezőhab képessége is sérül, ezáltal a memory párna úgy fog viselkedni, mint egy normál hab párna. A háztartásban fellelhető különféle száraz tisztítószerek szintén tönkre teszik a memóriahabot, tehát ne alkalmazzuk az otthoni házi praktikák egyikét se. Próbáljuk inkább megőrizni az emlékezőhab párnánk tisztaságát úgy, hogy egy plusz huzatot húzunk a párnára és így távol tartva az izzadságtól és a nyáltól. A párnákon lévő eredeti, gyári huzatok szinte kivétel nélkül könnyen levehetőek és mosógépben, mosószeres vízben a gyártó által feltüntetett információs címke alapján a megfelelő hőfokon moshatóak. A belső magrészt szellőztetéssel, de nem tűző napfénynek kitéve át lehet szellőztetni, hogy a párna felfrissüljön és a kellemetlen szagok ezáltal könnyebben eltávozzanak. A közvetlen napfénynek kitett párna szerkezete szintén sérülhet az UV sugárzásnak köszönhetően, ezért inkább árnyékos, de jól szellőző helyre próbáljuk kitenni.
2019. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
10%

Megírták hogy ne mosd ki,erre csak megcsinálod

Akkor ne csodálkozz :D

2019. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kimostam. Nem kellett volna. Megkeményedett, olyan mint a beton
2022. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!