Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Te örülnél egy ilyen cipőtiszt...

Te örülnél egy ilyen cipőtisztítónak? Lenne értelme?

Figyelt kérdés
Az az ötletem támadt, hogy építeni kellene egy cipőmosót. Ez a cipőmosó, tulajdonképpen egy téglalap alakú test lenne, tartállyal, és egy nyomásnövelő szerkezettel, egy vízkivezető résszel, vízmelegítővel, és sínnel. A téglatestben felül, illetve minden oldalon lennének fúvókák. Az alján pedig sörték lennének (mint a körömkefe sörtéi) azon az oldalon ahol a sörték vannak köztük szintén kisebb fúvókák lennének elhelyezve alul. Amikor elindítod a a tisztítást, a szerkezet a mosószeres vizet nagy nyomással a fúvókákba vezeti. A fúvókák egyenletesen elkezdenek balra-jobbra menni, egy sínen keresztül hogy mindenhol meg legyen mosva a cipő. A fúvókák vége pedig úgy lenne kialakítva, hogy a víz amikor odaér ilyen "porvízzé" váljon. (olyanra gondolok, mint amikor nyáron a slag végét erősen befogod és nagyon apró vízcseppek lesznek, amire ha ránézel szivárványt fogsz látni Úgy néz ki mint a füst)És ez a víz, szépen rákerülne a cipőkre, így szépen lassan leszedi róla a koszt meg minden. A víz alul egy lefolyócsövön távozna, majd ismét a rendszerbe kerülne. Alul a sörték pedig viszonylag gyors sebességgel 1-2 cm-t mozognának balra majd jobbra, így tisztítva a talpat. Ugyanígy menne az öblítés is, nyilván nem mosószeres vízzel. Nyilván ebbe nem bőrcipőt tennénk, hanem olyat, ami bírja a vizet. Egyelőre itt áll az ötlet. Még nagy kérdés az, hogy a cipő belsejét hogy fogom tisztítani? (talán lehet, hogy oda is egy fúvókát vezetek be, ami meg lenne hajlítva.) Plusz ugye az elektronika meg minden. Mi a véleményed? Szerinted jó ötlet?

2014. febr. 9. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, de semmi értelme. A vízálló cipőt az ember saját maga is le tudja tisztítani, ráadásul a lába sem lesz csurom víz. Ez olyan ötlet, mint amikor valaki kitalálta, hogy a fodrászatokban keletkezett hajat, meg állati szőrt fel lehet dolgozni és állati takarmányt lehet csinálni belőle. Az már őt nem zavarta, hogy tízszer annyiba került volna, mint a szokásos takarmány, a tápértéke meg 0 lett volna.
2014. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Már létezik cipőtisztítógép, de azért próbálkozni lehet :)

2014. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kuriózumnak jó, gondolom Te is annak szántad.:)

Ha lehetne ilyen gépet kapni, az nyilván közelebb lenne a 20-hoz, mint a 10-hez, ezerben. Végiggondoltam a család cipőállományát és a gumidorkóm kivételével egyiket sem tenném be jó szívvel, annak meg elég a slag is.:)

2014. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy linkelte a második válaszoló, ilyesmi már létezik, úgyhogy nem túlzottan új ötlet. Én már dugtam is ilyenbe a lábamat. Több soros kefékből állt. Az első kefe egy durvább kefe volt, ami a cipő talpáról távolította el a kellemetlenebb szennyeződéseket, a második a cipő orrát kefélte meg, a negyedik a két oldalát, az utolsó pedig ilyen polírozó féle volt, hogy szépen csillogjon a cipő.

Magamutogatásnak tök jó, de egyáltalán nem praktikus és nem kényelmes.

Első körben a cipőben benne van a lábam, tehát tök poén, hogy bedugom a gépbe, ez eddig szép is, de hátulról, illetve bokatájon nem takarítja meg semmi a cipőt, ami így nem ér semmit. Másrészt a bőr cipőm lehet szép lesz ettől, de egy jó mocskos tornacipőnek olyan, mint halottnak a csók. Ha ez még vizes, pacsálós forma is lenne, akkor még furábbnak érezném.

Poénnak jó, bemutató darabnak jó, de mindennapos használatra nem tartom alkalmasnak.

2014. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a véleményeket, erre voltam kíváncsi. Valóban igazatok van! Aztán arra is gondoltam, hogy a cipő belsejében benne maradna a víz, ami meg ott állna. Azt hogy szedem ki belőle? Ha meg fejjel lefelé lenne, akkor meg, a sörtéket is meg kellene fordítani, a víz alulról, meg megint másképp jön stb! Köszi a válaszokat! :)
2014. febr. 10. 20:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Valójában, ha elérhető áron lenne olyan eszköz, ami csillivillire mossa a cipőket anyagtól függően és elérhető áron lenne (mondjuk egy 10-est adnék érte max, vagy 15-öt, ha tényleg jó), akkor én vennék.

Tudom hogy sok mosógépben már van cipő program, de egy bőr cipőt abba se mernék betenni és nekem amúgysem ilyen gépem van, tehát ilyen szempontból célszerűnek tartanám, ha bármilyen sáros cipőt beletehetnék és az nekem kívülről belülről kimossa állagmegóvással (ha akarom csak kívülről, ha akarom belülről is). Hogy ez hogy lenne kivitelezhető, azt meghagyom az okosoknak. :) Utolsó vagyok egyébként és nő, családosként, gyerekesként ennek látnám értelmét, amit feljebb említettem, arra sosem ruháznék be.

2014. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, talán megépítem. Ez a konstrukció ilyen papucsfertőtlenítésre lenne használható, hisz az uszodából hazahozod lemosod meleg vízzel meg szappannal. Na most ha a gép kb 70-80 fokos vízzel mosná nagy nyomáson, és a víz se állna meg benne, akkor az meg használható lenne, és nem ugyan az, ha te mosod meg, vagy egy gép ami bírja a forró vizet!
2014. febr. 11. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennél a kérdés csak az, hogy milyen anyagból van a papucs, mennyire olcsó, vacak, elöregedett műanyag/gumi, kibírja-e a 70-80 fokot?
2014. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem olvadna meg az biztos! Eltörni nem nagyon törhetne el, hisz egy helyben állna. Szerintem kibírná meg egy próbát megér.
2014. febr. 12. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!