Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A dohos penészes szagot...

Gobby hylda kérdése:

A dohos penészes szagot hogyan tudom eltüntetni egy régi házból?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Először is alapos és folyamatos szellőztetés kell a páratartalom csökkentésére, azaz az általános kiszárításhoz. A falakat le kell meszelni,mert a szag mikroszkópikus gombáktól ered. Minden egyéb felületet klóros, hipós vízzel le kell mosni, az esetleges textilneműt meg ki kell mosni, esetleg hipózni, vasalni vagy ki kell dobni.
2014. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meszelésnél, meszet használj és ne mészfestéket. A felhigított mészbe tegyél rézgálicot. Ez két dolgot csinál. Tartósan kiírtja a falon keletkező gombát, esztétikailag meg vakítóan fehérnek tűnik a fal. Nem színezni kell a meszet. Lehet már kapni használtan páramentesítőket. Ne a tizezer forintosak közül válasszál. A 0-50 e Ft-osakat már meg lehet venni 25-30 e Ft-ért. Automatikusan a beállított páratartalmat biztosítja kevés energia felhasználással, keringteti a levegőt, miközben szűri is. A doh meg a pára a tökéletlen szellőzés és a vízes falak miatt van. Ahol penészedik ott penészgátló szórófejes szert használj. A többit az előző gondos válaszadó alaoján fogadd meg.
2014. febr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azt hallottam, hogy magát a szagot meg lehet szüntetni úgy, hogy teszel ki ecetet, vagy macskaalmot, attól elvileg nem lesz büdös, hát nem tudom. De magát az okot valóban nem fogja megszüntetni.
2014. febr. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!