Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van-e valamilyen jó házi...

Főzős Laci kérdése:

Van-e valamilyen jó házi praktikátok arra, hogy a mosóport miként lehet feloldani mosás előtt?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul,hogy teregetéskor hullik a megmaradt mosópor szemcse.
2014. márc. 6. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Az azért van, mert túlságosan megrakod a mosógépet, és nem tud rendesen feloldódni a por. Annyi ruhát kell berakni a gépbe, ahány kilóra van kitalálva.
2014. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én több mindennel kísérleteztem már, de mindig az lett a vége, hogy folyékony mosóport vettem. Utálom, hogy benne marad a por a ruhába, bármilyen márkát is használ az ember.
2014. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Simán vízzel feloldod mosás előtt :) csak mindig annyit, amennyi kell, mert ha otthagyod bekeverve, az megkeményedik.
2014. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Mosógélt kell venni, mert az olcsóbb mosóporokban a vízlágyító adalék zeolit zúzalék - ez olyan állagú mint a kőpor, és sohasem fog feloldódni a vízben. Az a dolga, hogy a vizet lágyítsa - meg persze a tömeget növeli.

Az igényesebb, vagy drágább mosóporokban vagy a mosógélekben más vízlágyító adalék van.


Általában a TV reklámból ismert vízköves mosógépeket nem a vízkő, hanem a mosóporból kiülepedett és összetömörödött zeolit zúzalék teszi tönkre, csak ezt sokan nem tudják, a calgon gyártók pedig szándékosan nem is mondják el nekik...


[link]

az "összetevők" közt ott a zeolit

2014. márc. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:meggyőztek!
2014. márc. 6. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:
A mikróba melegítessz egy pohárba vizet és abban szépen elkavarod.Ennyi. :-)
2014. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én régen kis dunsztos üvegben a mosóporra engedtem forró vizet, rácsavartam a tetejét és úgy ráztam össze. De én is áttértem a folyékony mosószerre.
2014. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Öblítésként ecetet javasolnék, és tényleg ne pakold meg nagyon a gépet.
2014. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a tanácsokat megfogadni.
2014. márc. 20. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!