Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért porosodik ennyire minden?

Miért porosodik ennyire minden?

Figyelt kérdés
Rendszeresen takarítom a szobámat mégis tiszta por meg szösz minden. Annyira, hogy a hajam mindig tele van szöszökkel. Amíg rázom addig száll belőle a szösz meg a por. A laptopomat is minden nap porszívóznom kell.

2014. márc. 9. 13:32
 1/7 A kérdező kommentje:
A porszívó is rendesen működik, nem köpi ki a port.
2014. márc. 9. 13:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi elektronikai cucc van a szobádba? én észrevettem hogy a lakásunkba az egész ház poros, törölgethetem a polcokat,meg porszívózhatok akár naponta is. És hallottam, hogy az elektronikai dolgok "vonzzák" a port. és tényleg! A számítógép, a hangfal, a laptop tényleg sokkal sokkal porosabb. Illetve nagyvárosba sokkal porosabb a levegő. Mi a 4.-en lakunk, de csak úgy szellőztetek, ha a kis szúnyóghálót feltolom az ablaknál,mert azon sok por megtapad, és így ahogy jön be a levegő, alapból poros levegő jön be. Sajnos mást nem tudok mondani, a válaszok engem is érdekelnek még. Próbálok olyan mikrószálas kendővel törölni a polcokat, ami nem letörli a port, hanem benne marad a kosz, és így nem csak maszatolok vele,.
2014. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
TV van meg laptop. A TV az rendesen retkes állandóan... Arról 2 kg port szoktam letörölni.
2014. márc. 9. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

sok szellőztetés

illetve lehet venniolyan butorápolot amely antistatikus hatással bir igy nem száll rá annyira a por

2014. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha huzatos a ház (kisebb-nagyobb rések a nyílászárók környékén), akkor folyamatosan jön-megy a levegő, több a por. Pl. ha este felkapcsolod a villanyt és kilépsz a bejárati ajtón, szűrődik ki fény?


Amúgy merre laksz? Nincs a környéken forgalmas út, vagy építkezés?

2014. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mert poros a környék. Esetleg nem olyan utcában laksz, ahol nincs aszfaltozott úttest? Mert ha csak rendes földút van, akkor tök érthető...


Egy levegő ionizáló megoldja a problémát csukott ablaknál, mert töltést ad a részecskéknek, amik így nehezek lesznek és leesnek. Mondjuk por így is lesz, csak nem fog a lakásban szálldosni, hanem a földön lesz (meg amire még ráesik). Mindenképpen meg kell nézni, hogy mekkora teljesítményű kell neked, mert a kicsi túrót sem fog érni, a nagy meg feleslegesen sok áramot fogyaszt.

2014. márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Faluban lakom, köves út van, nincs építkezés.
2014. márc. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!