Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van valami csodaszer, amivel...

Van valami csodaszer, amivel el lehet távolítani a pillanatragasztót a parkettáról?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsetek! Albérletben lakom, úgyhogy nagyon gáz, ha nem sikerül eltüntetnem...

2014. márc. 26. 12:46
 1/8 Madve válasza:

Acetonnak hívják a csodaszert. Megtalálható néhány körömlakk lemosóban, vagy festék boltokban is kapható, néha kimérve is. Itass át vele egy darab rongyot, vagy vattapamacsot, és óvatosan csak a ragasztót áztasd vele, majd fogj egy erősebb műanyag kést, esetleg egy kenőkést, és vakard le a feloldott réteget vele, majd megint áztasd, megint vakard...

Érdemes ablakot nyitni a művelet közben, az sem árt, ha kötsz a szád/orrod elé egy vizes rongyot ha nem akarsz megszédülni az acetontól...

2014. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én denszesszel próbálnám
2014. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 marosianita válasza:
Szia! Acetonnal biztosan sikerül.
2014. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Madve válasza:
Szesz nem oldja, max lehűti...
2014. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszi a válaszokat. Próbálkoztam az acetonos megoldással, de vagy nem szedtem föl teljesen a ragasztót, vagy az aceton szívta ki a padló színét. Úgyhogy most van egy nagy halvány folt :(((( Ötlet?
2014. márc. 29. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

:( azt ha nagyon feltűnő helyen van, és nagy, akkor ha igazi parketta szaki könnyen kijavítja, ha laminált lap, akkor pedig lehet csere :(

egyébként olvastam valahol hogy zsírkrétával karcolásokat el lehet tüntetni parkettával. nem tudom igaz e. de sztem ne próbálkozz, lehet egy szakit érdemes felhívni, vagy többet, nehogy megvezessenek...

2014. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. márc. 31. 12:43
 8/8 Madve válasza:

Az acetont csak a ragasztóra kellett volna használni, mint azt írtam is.

Karcra tényleg jó a kréta, vagy ahhoz hasonló anyagot lehet kapni asztalos boltban, ott könyebben találsz hasonló színűt, hátránya az ilyen javításnak annyi, hogy egy komolyabb takarítás után lehet, hogy meg kell ismételned. Ha sima lakkozott parketta, és nem sikerült az összes lakkot letörölnöd, akkor csak a felső megsárgult réteget törölted le. Alapvetően nem baj, csak nem is szép. Ha mázlid van, akkor egy idő után elhalványul, amikor a felső réteg megint elkezd sárgulni.

2014. ápr. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!