Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépbe milyen tablettát...

Mosogatógépbe milyen tablettát/port/sót (nemtommiket :D) kell használni? Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

(márka, ár, mennyi ideig elég, stb... minden érdekel, mert totál nem értek még hozzá)

előre is köszi


2009. dec. 19. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Tablettát használok. A Lidl saját márkást veszem, 30 db 520 Ft. Mivel nagyon kemény felénk a víz, még teszek a gépbe külön vízlágyító sót is, általában 3 kg elég egy évre. 12 éves lesz a gépem és még nem kellett hozzá szerelő (kopp-kopp!), pedig majdnem napi rendszerességgel használom. Pár hónapja beledobtam az evőeszköz rekeszbe egy kinyomott fél citrom héját, az illata miatt gondoltam. És azt tapasztaltam, hogy sokkal fényesebbek lettek a poharak és a rozsdamentes dolgok, teljesen folt nélkül száradtak. Azóta is alkalmazom.
2009. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
82%
Szia! Én Somat tablettát használok + DM saját márkás sót + öblítőt. Ugyan a tabiban elvileg minden benne van, de szebbek az edények (főleg a poharak) ha azért mindenből rakok bele. Be lehet állítani, hogy csak kevesebbet használjon a gép. Amúgy próbáltam az olcsóbb, szintén DM-es tablettát, de nem volt jó. Ja, és még dezodort is szoktam bele tenni, mert nagyon fura szagúak tudnak lenni az edények. Kb félévente pedig átmosom géptisztítóval, ebből szintén bevált a DM-es. Az én gépem 3 éves, és nagyon imádom!!!
2009. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Nekem 5 éves a gépem. Az Auchanban szoktam Yplon sót venni bele, 4 kg 7-800 Ft között van. Tablettátból mindig akciósat veszek, de általában 2:1-bennél nem választok puccosabbat, mert mintadarabot kipróbáltam és nem láttam nagy különbséget, viszont az árban hatalmas eltérések vannak. Többnyire Somat, Calgon vagy Alio (Aldi-ból) márkájút.

Viszont érdekelne, hogy hogy csinálja, akinek 3 kg ső elég egy évre? Nekem hozzá képest szinte zabálja a gép a sót!

Én nem szoktam mosogatógép tisztítót tenni bele, de a szűrőt hetente tisztítom + 1-2 havonta (amikor eszembe jut) a legrövidebb programmal átküldök rajta egy pár csepp(!) domestost. Sosem volt még büdös a gép vagy az edények.

Imádom a gépem! Naponta 1 gombnyomás és tiszták az edények!

2009. dec. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve van gépem,és nem tudom,hogy hogy tudtam eddig élni nélküle!Én Rosszmann sajátmárkás tabit/Domol/,és sót használok.A tabi 60 db 1400 ft,a só talán 600 ft.Volt hogy Somat 5:1,vagy 7:1-et használtam,de esküszöm semmi különbséget nem vettem észre.Sem fényesítőt,sem géptisztítót nem használtam még,nem is büdös,talán azért mert minden nap megy 1x.Még a szűrő sem szokott koszos lenni,pedig csak naggyából öblítem le az edényeket mielőtt beteszem.
2009. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a "sós" :))) Csak akkor teszek bele, ha már nem látom a sótartályban lévő kék úszót. Az enyém lassan 12 éves Bosch, ezen csak alap dolgok vannak, nincs pl. sószint jelző és hasonlók. Egyébként csak amiatt teszek plusz sót, mert nagyon kemény errefelé a víz, ha nem így lenne, elég volna az, ami a tablettában van. Évente kétszer átmosom géptisztítóval és a szűrőt takarítom, ennyi a karbantartás.
2009. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13:09-nek: 05:57 vagyok, akinek zabálja a gépe a sót :). Most már értem. Nekem egy nagy tartályba be kell önteni 1,5 kg-t és önmaga adagolja minden mosogatáshoz, amikor pedig elfogy, kigyullad egy kis lámpa. 1,5 kg só nagyjából 1-1,5 hónapig elég. Amúgy az enyém is alapmodell (indesit), de még ebből sem minden funkciót használok:)
2009. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sok jót írtatok, köszönöm szépen!

Remélem én is imádni fogom a gépet, már alig várom, hogy beüzemeljük :)


Mindenkinek szépséges karácsony kívánok!

2009. dec. 21. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!