Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi értelme van az öblítőnek?...

Mi értelme van az öblítőnek? Ha csak az illat, akkor miért nem mással illatosítjátok a tiszta ruhát?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 20:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Mi mással? Amúgy meg a ruhát is puhítja.
2014. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
77%
Vannak akik ecetet tesznek az öblítő helyett.
2014. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Puha lesz tőle. És én imádom az illatát is.
2014. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Illóolajokkal, ecettel. Mosódióval szoktam mosni. Semmilyen rossz szaga nincsen és ráadásul a környezetre jótékony hatással van a lefolyó vize.

Puhaság... hát nem tudom, milyen ruha az ami nem puha?

Szekrénybe teszel parfümöt, szappant, levendulát...

Puha ruha kell most, vagy szeretnél még 30 év múlva is tiszta vizet inni? Persze mindenki azt csinál amit akar.


Nem azt mondom, hogy vissza kell fejlődni, de annyi káros, felesleges hülyeséget ránk erőltet a fogyasztóipar.

2014. ápr. 17. 21:00
 5/28 anonim ***** válasza:
64%
A te környezetkímélő mosóvized is ugyanoda folyik, a szennyvíztisztítóba. Már, ha csatornád van.
2014. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%
Az illóolaj aztán kevésbé káros...
2014. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
Olajat tenni a ruhákra??? Annyira hülyeség, mint az ecet. Legközelebb már babgulyás lesz?
2014. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%
Az öblítőkben vízlágyító is van, így a ruha nem lesz kemény a rárakódott vízkőtől, hanem puha marad. Meg az illata is jó.
2014. ápr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Igen kérem löttyintsük rá a teljes üveg olajat. Ehelyett esetleg pár cseppet hozzákeverünk vízhez és azt töltjük bele a gépbe mint öblítőt.


Pár csepp illóolaj nem kevésbé káros talán mint literszámra az öblítő? Lehet bio változatot is kapni, persze nem olcsó, de sokáig kitart, így meg merem kockáztatni, hogy az öblítővel azonos, vagy jobb ár/érték aránnyal rendelkezik.


Van csatornám is, emésztőm is, de folyathatnám ki az udvarra is, ha akarnám. De ezt nem is értem, hogyan hozhattad fel érvként, ezek alapján szerinted édes mindegy, hogy mennyi káros anyag jut a csatorna hálózatba mert "úgyis minden odamegy". Az már gondolom részletkérdés, hogy a káros anyag mennyiségétől függően, a túlszennyezett víz tisztítása költségesebb.(Talán ha mindenki környezetkímélő szennyvizet termelne akkor több tiszta víz jutna vissza a rendszerbe.)

Persze lehet hogy egyesek egy mágikus kútnak képzelik el a csatornarendszert, ami minden következmény nélkül elnyeli a f0st.

Azt a tömény mocskot amit kiszűrnek nem igazán lehet újra hasznosítani, kivéve ha teljes mértékben biohulladék. Ugyanis akkor, egy szimpla nádültetvény meg tudná szűrni mint ahogy az már bizonyítottan működik Krisna-völgyben.


De itt egy cikk, nem tudományos szakcikk, de hasznos: [link]


Pár részlet:


"Az ecet egyébként nem csak a szaniterek tisztítására tökéletes: simán lehet használni a mosógép falára kivált vízkő eltávolítására (egy flakonnyit öntsön a mosószer-adagolóba, és indítson el egy normál programot)"


"Az ecetet összekeverheti az öblítővel is, mert élénkíti a ruhák színét, és sokkal puhábbak is lesznek tőle. Szuperül elbánik a szagokkal és a zsírral is, szóval, az ételhordója sosem lesz kajaszagú, ha mosogatás előtt tíz perccel beleönt egy kis ecetet."


Tehát az ecet szagtalanító, vízkőoldó, színélénkítő és ruha puhító hatással bír. Az hogy az illóolaj illatosító hatással bír, csak nem kell leírnom, de megteszem.

Azt már gondolom el se hinnétek, hogy vadgesztenyével is lehet mosni. Mi lesz a végén még gesztenyepürét bszunk a mosógépbe? Nonszensz mi? :D


Ez a válasz azoknak a válaszolóknak szól akik lekicsinylően, átgondolatlanul, tájékozatlanul, érvek nélkül reagáltak, és kisujjból rávágják hogy hülyeség. Azzal semmi gondom, hogy ha valaki másként gondol valamit és ezt megvitatjuk.

Itt kérek bocsánatot az indulatos válaszomért, de egyszerűen felháborít az emberek nemtörődömsége, kognitív disszonanciája, önzősége, hülyesége.

Persze én nem fogok itt megváltani senkit, nem is akarok, csak annyit tehetek meg a részemről, hogy egy másik alternatívát tudtam az arra nyitottak szeme elé tárni.

2014. ápr. 17. 23:30
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
Én például utálom az összes illóolaj szagát. Az öblítőét szeretem, és nem öntöm literszámra a mosógépbe ;)
2014. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!