Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen öblítőt használjak,...

Milyen öblítőt használjak, hogy jó illat legyen a ruhámnak?

Figyelt kérdés

Apámék állandóan a legolcsóbb TESCO-s öblítőt veszik meg, és már elegem van belőle,hogy a ruhámnak mindig rossz illata van.


Milyen öblítőt tudnátok ajánlani? Valami nagyon jó illatú kéne.


Meg nem tudom az illat múlhat a mosóporon is?

Nem mosópor, hanem ilyen mosógélt szoktunk használni, de abból is legolcsóbbat...


Valamint van valamitrükkje, hogy hgyan érdemes mosni, betölteni...stb.


Köszönöm a segítséget.



2013. jún. 8. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Öblítő helyett használj ecetet. A szekrénybe tegyél parfümöt, illatos szappant, levendulát, attól illatos lesz a ruhád.
2013. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyban függ a mosószertől is. Én is használtam Tescosat, és tényleg büdös tőle a ruha. Ajánlanám inkább a Lidl-ös MAxi Trat-ot, vagy Formil gélt, az is kb. TEsco-s árkategória, és legalább nem büdös tőle a ruha. Öblítőben pedig nagyon jó illatúak a Silan Aromaterápiás illatok, akciókor szoktam venni, akkor 500 Ft 1 liter. Vagy 100 Ft-osban van egy Adrienne nevű öblítő, 200 Ft 1 liter, és a fehérnek isteni illata van. Az ecet nekem nem vált be.
2013. jún. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben van lehetőséged, akkor Német/Osztrák öblítőt vegyél: Lenort, Silant, Kuschelweich-ot (Coccolino), de természetesen a Magyar változatai is jobbak mint a Tescosé... Egyébként ezeknek a Nyugati öblítőknek kb. 600ft-ba van a liter áruk. Általános szabály, hogy érdemes az öblítőből olyan gyártásút venni, mint amilyen a mosószered. Tehát Henkel mosószer=Silan, P&G mosószer=Lenor. De ez nem kőbe vésett szabály.
2013. jún. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azon is sok múlik ,hogy milyen mosószert használsz.Persze nem a legdrágábbra gondolok,de középáras kategóriában is vannak jók.Például:Tomi mandulatejes és a Bonux mosógél is nagyon jó.Öblítőből pedig a 100 forintos boltban vagy 1 Eurósban találsz minőségi öblítőt nagyon jó áron,amiből viszont kevesebb is elég a jó illathoz.
2013. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Coccolino Sensation - Jasmine and Black Gardenia
2013. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Attól is függ, hogy hova/hogyan teregeted a ruhákat. Nyáron, amikor az udvari, kinti szárítóra teszem őket, semmi illata nem marad az öblítés után sem, így oda csak melós ruhákat szoktam rakni, meg olyasmiket, amiket nem bánok, ha nincs illatuk.

Benti ruhaszárítón is ha túlságosan telerakod vastagabb, nehezen száradó ruhákkal, bepunnyad az egész, és öblítheted újra.

Érdemesebb kisebb adagokat mosni, és szellősebben rakni a ruhákat, úgy megmarad a jó illat.

Mikor lejár a mosógép, érdemesebb hamar kiteregetni, mert ha sokat állnak bent a ruhák, szintén bepunnyadnak, és sokkal gyűröttebbek is lesznek, nehezebben kivasalhatók.


Öblítők közül én is a Lenort és a Coccolino-t használom, mikor melyik akciós. Silan, Quanto nekem nem váltak be. Mindig tele töltöm (maximum csíkig) az adagolót, akármennyi ruhát rakok a gépbe. A mosógél illatát nekem mindig elnyomja az öblítő.


Ezen kívül rakhatsz illatok dolgokat a ruháid közé, mint ahogy említették már, pl illatos szappanokat. Már lehet kapni (az hiszem Lenor márkájú) pont erre kifejlesztett kendőket is, amiket a ruháid közé raksz és jó illatuk tovább tart. Magam nem próbáltam még, de egy ismerős ajánlotta erősen, merthogy nagyon jók.


Mindez nem szentírás, személyes tapasztalatokat írtam csak.

2013. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kék,fehér lenor Coccolino:kék,zöld ezek nekem beváltak
2013. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja és max nál sose töltsd túl az adagolót én mindíg min és max közé öntöm
2013. jún. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is Tesco mosógélt használok, de öblítőt sárga Lenort. Ez így jó illatú.
2013. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elso mososzerem eletemben, amitol igatzan jo illatuak a ruhaim: Persil color gel levendulas,januar ota hasznalom! Szuper! Eddig semmilyen illata nem volt a ruhaknak,vagy kellemetlen szaguak voltak.

En ilyen dragat nem szoktam venni,de ajandekba adtak az uj mososzeremhez tiz litert ! Szuper!

Jo,smugy, nem volt ajandek,mert annyival dragabb volt a mosogep,de megerte,mert igy 400 forintra jon ki litere!a boltban akvcioban 900 litere.


Sajat markasat nem veszek mar dsoha,mert haromszor is megjartam!

Lidl,aldi,tesco sajat markas mososzerekkel mosaskor a ruhak fognak! Nem legelso mosaskor,kesobb. Ugyhogy en ezeket tobbet nem!

2020. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!