Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mire jó a francia varrás?

Mire jó a francia varrás?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy hogyan készítik és azt is, hogy svédzsebnél ezt használják. De miért pont ezt? Miért jobb ez, mint a sima varrás/tisztázás?

Találtam egy leírást egy felső összeállításáról, ahogy szintén a francia varrást használja majdnem minden alkatrész összevarrásánál, csak nem értem, miért. (Nem tudom számít-e, hogy a felső nagyon könnyű anyagból készült)


2014. máj. 28. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még l949-ben tanultam női szabónak. Akkor még nem volt gépi tisztázás, és sokkal igényesebben készítették a holmikat. Ma már a neves butikokban sem fektetnek súlyt erre.

A francia varrásnál duplán varrják össze az anyagot. Ez tartósabb, és szebb is, mint a sima varrás. Akkor is,ha eltisztázzák az anyagot.

Zsebeknél ez azért is fontos, mert enélkül hamarabb kiszakad. De például az ágyneműk huzatjait is így kellene varrni, hogy ne menjen hamar szét a mosásban.

Vékony, foszlós anyagból készült ruhák is szebbek, és nem foszlanak, ha francia varrással készülnek.

2014. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szép, nagyon elegáns megoldás. Nem kell eltisztázni az anyag szélét, nem tud foszlani, ez különösen a nagyon vékony, áttetsző anyagoknál fontos, mert azok egyrészt többnyire hamar foszlanak és a vékonyságuk miatt nehezen lehet őket eldolgozni, másrészt át is látszik a varrás. Én a blúzaimat mindig így varrom, mert tetszik, pedig nem is áttetsző anyagokat használok :)
2014. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2014. máj. 29. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!