Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 10 éves a mosógépem, és ugyan...

10 éves a mosógépem, és ugyan mos, de minden fehér szürke lesz, és a foltokat semmivel nem tudom kimosni a gépben, csak ha kézzel állok neki. Dobjam ki a mosógépem?

Figyelt kérdés
Persze akkor minden fehér is lesz. Próbáltam már vízkőoldással (20%-os ecet) szinte mindeféle mosóporral, Vanish adalékkal és másokkal. Egyszerűen nem mos tisztára. Nem tudom, mit tehetnék,van valakinek valami jó ötlete?
2008. júl. 31. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Attól lesz szürke a ruha, mert még mindig vízköves a mosógéped. És szerintem egy 10 éves vízkőlerakódást nem is nagyon lehet leszedni. Esetleg próbálj Calgont, ha azt még nem próbáltad. Anyósoméknak is ezt csinálja a mosógépük, de őt nem érdekli :-S Hiába magyarázom, hogy nem ártana újat venni, nem hat. Lehet, hogy neked is ez lenne a legjobb megoldás.
2008. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Anyukám mosógépe is ezt csinálta.

Aztán - most már minden-mindegy alapon - átmostuk 2 liter 20%-os ecettel főzőprogramon, utána belenyomtunk egy üveg Express vízkőoldót. Ráindítottuk megint a főzőprogramot aztán hagytuk, hogy éjszaka ázzon.


Ne tudd meg, reggelre mi jött ki belőle. :)

A mosószer- és öblítőadagolót is kimostuk kék Cif-el (kellett hozzá egy hajlékony üvegmosókefe, hogy mindenhol kipucoljuk). Jó nagy meló volt. :)

... de most legalább megint szépen mos.

2008. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ecet+főzőmosás az hülyeség :-)

Az ecet 9a-95 C¤-on lebomlik. Vegyél 3 liter express vízkőoldót, öntsd bele és hagyd egy kicsit ázni (2-3 órát) utána nyomass be egy főzőmosást, majd állitsd meg amikor már a dobot teleengedte vízzel. Hagyd úgy egy éjszakát, majd reggel kapcsold be kifőzi és tiszta lesz :-)

2008. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!