Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házi mosószerrel fehér ruhákat...

Esztu81 kérdése:

Házi mosószerrel fehér ruhákat hogyan mossátok?

Figyelt kérdés
Házi folyékony mosószert használok (most először), ami mosószappan, mosószóda kombó (+víz), illetve én raktam még hozzá egy kis oxigénes fehérítőt is, de elhanyagolható mennyiségben. A fehér ruhákat ma mostam ki vele (tettem még pluszba két kanál oxigénes fehérítőt hozzá feloldva), de eléggé szürkés az árnyalatuk. Akik ÖKO mosószert használtok, hogyan fehérítitek a ruhákat? Nyilván a bolti mosószereket telenyomják optikai fehérítővel, ezért lesznek a ruhák vakítóak, de én nem szeretnék ilyet használni. Anno nagyanyáink biztosan megoldották ezt a kérdést, és szép fehér pruszlikot hordat, nem? :) Tippeket várok. Nagyon köszönöm.... :)

#fehérítés #öko mosószer
2014. jún. 19. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a boltival is beszürkülnek. Mivel öblíted egyébként? A szürkülést vízkő is okozhatja, lehet a mosógépedet kellene ecettel magas hőfokon átmosni.

Én külön szoktam beáztatni azokat a ruhákat, amelyek már nagyon foltosak vagy szürkék, két 4 év alatti gyermekem igen változatos foltokkal örvendeztet meg rendszeresen.

Amúgy a napfény is fehérít és fertőtlenít és foltot is tud eltüntetni.

2014. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Öblítőnek is ecetet használok. Pontosabban 1/3 almaecet , 2/3 víz, 15-20 csepp teafaolaj. Már elég régen ezt használom, a mosógépem kb 8 hónapos, szóval olyan nagyon nem lehet vízköves. (bár tény, hogy itt a lakhelyünkön extra kemény a víz. ) Próbálkozzak esetleg nagyobb arányú almaecetes házi öblítővel? Gondoltam arra is, hogy szódabikarbónát is teszek a fehér mosáshoz. Az vajon használna szerinted? Mondjuk egy ecetes tisztító átmosás biztosan nem ártana azért a gépnek...(két hete még mosóport, illetve folyékony bolti mosószert használtam, mióta megvan a gép. Az is lerakódhat ennyi idő alatt? Okozhat beszürkülést? Utoljára talán fél éve mostam át a gépet, de akkor is ecet nélkül egy sima 90 fokos programmal)
2014. jún. 21. 09:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Írod, hogy kicsikéid ruháit külön beáztatod, ha foltosak. (Mi most tanulunk enni pici lányommal, szóval folt akad nálunk is bőven :) ) Mibe áztatod be? Illetve mennyi időre, ha valami foltos, vagy szürke? Nagyon megköszönném a választ. Semmiképpen nem szeretnék most már vegyszereket használni.
2014. jún. 21. 09:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nagyon kemény a víz, akkor szerintem meg lehet próbálni egy átmosást, ártani biztos nem árt.

Gyerekruháknál több módon lehet foltot tisztítani: az egyik a marhaepeszappanos bedörzsölés (Gallseife néven a dm-ben kb. 200Ft), de ez nem segít sok mindenen, meg tényleg csak a friss foltoknál hatásos (pl. babakaki). A másik a folttisztító só, azaz nátrium-perkarbonát. Sok fehér vagy színtartó pamut ruhái vannak a gyerekeknek, ezeknél közvetlenül szórom a foltra, miután a lehető legmelegebb vízzel benedvesítettem a ruhát. Panelban ezzel nincs gondom, iszonyú meleg a csapvíz. Néha hagyom így kiterítve a ruhákat, néha meg összetekerem őket és vizet engedek rájuk, főleg ha fehéríteni is kell. Ki kell tapasztalni, melyik foltnál mi válik be. Beszáradt, bevasalt foltokat is tudtam így eltüntetni, szóval a nagyon maszatolós korszakban én nem tüntettem el azonnal minden foltot. Volt egy-két elmenős darab, a többit meg mondjuk minden harmadik mosásnál tettem rendbe. Egy éjszakás áztatás elég szokott lenni.

Nyáron a zokniknál szoktam csalni: hagyományos mosóporba áztatom őket mosás előtt. Néha zokniban szaladgálnak a játszótéren:-)

Egyedül a zsíros foltokkal vagyok bajban, sokszor a mosogatószer sem segít, pedig az ilyeneket tényleg azonnal kezelésbe veszem.

Nagyon régóta mosok így, nem tudom már megítélni, milyen fehér lenne márkás szerektől a ruha. Az biztos, hogy egy vagyon lenne, nincs olyan nap, hogy ne menne a mosógép:-( Pedig csak kettő gyerek...

2014. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát tegnap átmostam 20% ecettel 90 fokon a gépet, aztán raktam bele a fehér babaruhákat, textilpelust (azok inkább kajafoltosak, mert többnyire büfihez, kajáláshoz használjuk)fürdőlepedőjét. Mondjuk, csak 40 fokon mostam a fehéreket, úgy, hogy előtte az említett nátrium-perkarbonátos forró vízbe áztattam. Aztán a mosáshoz is adtam. Nem jött ki ugyan minden folt, de talán fehérebbek lettek a ruhák, mint a korábbi mosásnál. Lehet, hogy ezeket érdemes lenne inkább 60 fokon mosni. Azért a szódabikarbónát is megpróbálom majd.
2014. jún. 22. 08:10
 6/6 anonim válasza:
0%
Én huggyal szoktam.
2014. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!