Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan, mivel tavolithatom el...

Hogyan, mivel tavolithatom el a vizkovet a vizforralobol, ha az ecetet nem birom es vegyszert nem szeretnek bele onteni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ecetet nem kell meginnod. Ecetezd ki, és után forralj kétszer, háromszor benne vizet. Akkor az ecet szaga eltűnik. Én a kávéfőzőt mindig így vízkőtlenítem.
2014. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Citromlével is lehet, annak nem olyan kellemetlen a szaga.
2014. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vakard le!
2014. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a citromlét kipróbálom.


Az ecetnek a szagától is rosszul vagyok, nem is tartok itthon. Gondoltam, hogy nem meginni kell. :-)

2014. jún. 21. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni citromsavas vizkooldot, ontsd bele azt. Csak utana oblitsd ki tobbszor, amig mar nincs szaga se.
2014. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Citromsavval. Szerintem sokkal hatásosabb, mint az ecet és nincs olyan szúrós szaga. Lehet kapni direkt tisztításra is, de élelmiszer boltokban a sütős-befőzős kellékeknél is láttam már kis kiszerelésben.
2014. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem,hogy az ecetet "mindenre" ajánlják. Kipróbáltam vízkő oldásra a 20%-ost,hát picit dolgozott. Majd kipróbáltam egy bóvli "Profis" vízkő oldót, a különbség : ecet 1%, vízkőoldó 100% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én citromsavat szoktam nem túl sok vízben feloldani. Ezt töltöm a vízforralóba, és be is kapcsolom, azaz majdnem forrásig melegítem. Időreakció, türelem kell hozzá...


Élelmiszerboltban a fűszerek közt van eldugva, 50g egy százas körül van...

[link]

2014. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a citromot / citromsavat ki fogom próbálni mindenképpen.
2014. jún. 24. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!