Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép vs. Konnektor segítség...

Mosógép vs. Konnektor segítség! Mitől van?

Figyelt kérdés
Nemrég felfedeztem, hogy a mosógép használata közben elkezd melegedni a konnektorba dugott hosszabbító, és ha nem állítanám le időnként, leégne. Egyszer már kiégetett egy konnektort (akkor még nem voltam benne biztos hogy a mosógép a ludas). Ez azért van, mert 1. túlpakoltam a gépet, 2. valami más hiba a mosógéppel és szerelő kell hozzá, 3. a konnektorok rosszak. Szóval most akkor mosogép- vagy villanyszerelőt hívjak, vagy az is elég, ha egyszerre csak keveset mosok?
2010. jan. 6. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább a konnektorral lehet a baj!

De próbálj bedugni pl. hajszáritót, vagy sütővasat és nézd meg akkor is melegszik-e.

Az, hogy mennyi ruha van gépben, nem számít.

2010. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vékony a vezeték keresztmetszete illetve a vezetéket védő biztosíték (kisautomata) túl "erős", és nem old le a gép által felvett áramerősségtől. Ez tűzveszélyes is lehet. (Ahogy írtad, leéghet a vezeték, vagy elolvad a falban).

Kicsivel vastagabb vezeték jót tesz. Általában a mosógép konnektorához -újabb építésú házakban- nagyobb teherbírású vezetéket építenek a falba.

2010. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hm. Pont ez az, ezt már próbáltam. Meg ugyanonnan megy a hűtő, tv, rádió, pirító. Csak akkor van gond, ha a mosógépet elindítom, és akkor sem mindig. Volt hogy kihúztam minden mást, de nem változtatott a helyzeten.
2010. jan. 6. 17:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Az segít, ha a biztosítékot kicserélem másmilyenre?
2010. jan. 6. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
az nem segít
2010. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk elégett a hosszabítónk.Arról ment a hűtő,mosógép,mosogatógép,mikró,pirító...persze egyszerre.

Csoda -e?

Külön konektorra tettük őket azóta nem melegszik a vezeték.És ha esetleg máshonnan vinnétek áramot a mosógéphez.PL szomszédos szobából akár a falat átfúrva?Vagy vannak ezek a műanyag tokok amivel a falon kívül is lehet vezetni a vezetéket,esetleg azzal vinni a konyhán kívülről?

2010. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most is a szobából megy oda az áram 2 hosszabbítón keresztül... és mosáskor mindent kihúzok, de így is necces. A mosógéppel nem lehet semmit se csinálni, vagy beleépíteni valamit, hogy ne terhelje annyira a vezetékeket? Vagy ezek szerint mindenképp érdemes villanyszerelőt hívnom?
2010. jan. 6. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp hívj villanyszerelőt!


Vagy az a gond, hogy nem elég vastag a falban lévő vezeték, vagy ki van lazulva a vezeték a konnektorban.


A többi készülék amikkel próbáltad a konnektort (hűtő, tv, rádió, pirító) kis teljesítményűek a mosógéphez képest, nem terhelik annyira a konnektort.

2010. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor villanyos szakember lesz.
2010. jan. 6. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!