Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás után "büdösek" a ruhák,...

Mosás után "büdösek" a ruhák, miért?

Figyelt kérdés

Korábbi felültöltős mosógépem helyett vettem egy Samsung oldatöltős gépet. Csili-vili, zenél is, de: a frissen mosott ruhák, mosás után azonnal kivéve is "büdösek". A teregetés során is a jó illat helyett, szag terjeng a helyiségben. :(

Mindegy mit mosok, ingeket, törülközőt vagy bármit.

Azon gondolkozom, nem lehet-e, hogy a nagy víztakarékosság miatt túl kevés vizet használ a mosógép a mosáshoz, emiatt büdösödik be?


PS: vicceskedő kis tacskók kíméljenek.



2014. aug. 1. 22:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

mososzer ugyanolyan mint korabban? Rendesen kicentrifugaz?


A mienk ugyan nem Samu hanem BOSCH de ez is viztakarekos es egyaltalan nem budos.

2014. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Öblítőt gondolom használsz.

Hány mosást végeztél eddig?

A dobba nem látsz semmit?

Ecetes vízzel, 90 fokos vízzel, üresen mosd ki a mosógépet és kiderül, hogy jó lesz e azután.

2014. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mosószer leginkább Ariel, néha Perwoll, ugyanaz mint korábban.

Öblítőt természetesen használok, Lenor koncentrátum, nem hígítom. (De ha nem használnék, akkor is mosószer illatúnak kellene lenni, nem büdösnek.) Független az öblítőtől, az öblítő nem tudja elnyomni a szagot. Már nagyon sok mosást végeztem, kb 5-6 hónapos a gép.

A dob nem büdös belül, semmi ilyesmi.

Ecetes vízzel 90 fokon az elején szerintem kimostam, nem hiszem, hogy változtatna rajta.

A szag olyan, mintha beleposhadna, belebüdösödne a víz a ruhákba. Mintha mosás után napokra bent maradna.

Amire gondolok, persze lehet hülyeség, hogy kevés a víz, nem jut el tökéletesen mindenhová, minél több ruha van bent, annál kevesebb jut a "közepére". A keletkezett hőtől viszont a nedves ruhák bebüdösödnek.


A szag egyébként kiszellőzik, jó esetben marad némi kis öblítő illat helyette, rosszban semmi.


Ha 4-5 (alkalmi viseletre készített - tehát vékony anyagú) inget beteszek, akkor pl nem büdös. De ez a mosógép 6 kg ruhára van, nem 5 ingecskére! :(

2014. aug. 2. 09:21
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Pedig akkor sok lehet a ruha.ha megtomom a mi 6 kg-os mosogepunket,aklor az en ruhaim is kicsir olyanok mintha alltak volna a gepben.
2014. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egy 6 kg-os kapacitású gépbe szerinted mennyit érdemes beletenni? Pl: farmer, póló, zokni, stb?

Mert szerintem abnormális, ha 4-5 ruhadarab egy mosás...

Ja és itt nem törülközőkre gondolok! :/

A korábbi gépbe ennél jóval több ment bele. Sosem volt ilyen gond.

2014. aug. 2. 13:56
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
En ha 3\4-ig pakolom a gepet akkor mar jo.de ha tenyleg dugig van,akkor mar nincs jo illata.hozzateszem,azert nem is vudos nekem.en kulon mosok toknit,alsonemut,sotetet stb,uh csak ritkan van tele.
2014. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Próbálj ki valamilyen mosógéptisztítót, a dm-ben kapható több fajta.

Nézd meg a gumirészeket, nálam a régi mosógépnél elkezdett penészedni, ecettel, vízkőoldóval és fogkefével átsikáltam, majd ecetes üres min. 60 fokos mosás.

Csak annyira töltsd meg a gépet ruhával, hogy lazán legyen, ne tömd tele, mert akkor romlik a hatásfoka.

2014. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ah, nekem 3/4 már régen nem oké. Én is különítve mosok nyilván. Most tesztelem nagyon kevés ruhával egy darabig.


Utolsó HSZ-nak:

egy szinte teljesen új mosógépről van szó, ami belül nem büdös, csak a ruhák mosás után... :(

2014. aug. 3. 09:44
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mosd at a gepet 1 l 20%-os ecettel megint.En amugy nyitva hagyom mindig a gep ajtajat,hogy ne fullefjen be.Nem lehet,hogy bepeneszedett,mert csukva hagyod?
2014. aug. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt írtad 5-6 hónapos gép. Ez elég hosszú idő, hogy penész, mosószermaradványok legyenek rajta. Próbáld meg áttisztítani, a szűrőket kipucolni.
2014. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!