Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösek a törölközők...

Miért büdösek a törölközők mosás után is?

Figyelt kérdés
Hiába a gyakori mosás,hiába a minőségi öblítő,ha kint levegőn megszáradnak,akkor is büdösek.
2012. jún. 11. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez engem is érdekelne, nálunk is olyan fura szaguk van mosás után is. Olyan "használt" szaguk van. Pedig próbáltam már sokféle mosószert, öblítőt, legmagasabb hőfokon is.
2012. jún. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Mosd ki a gépet ecettel magas hőfokon, tegyél kisebb adagot a gépbe kevesebb mosószerrel.

Ha csak időszakos olyan is van hogy a viz büdös, mikor az utcánkban mókoltak a csatornarendszerrel olyan viz jött csak lestem. Ha nem a zuhanyt nyitom hanem mosást inditok nem is tudtam volna róla.

2012. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Ne csak mosás után, hanem minden használat után tedd ki a szabadba, vagy télen radiátorra száradni. Régebben nekem is megbüdösödött néhány törülközőm, utána hiába mostam bármivel, a szaga megmaradt. Mostanában a használatban levő törülközőket is felváltva minden nap néhány órára kirakom a szabadba, lehetőleg napra, és így nincs gond.
2012. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Fontos a mosógépek tisztán tartása és vízkőtelenítése.

Egy 90 fokos program (a lehető leghosszabb) egy adag mosószódával, gyönyörűen kitakarítja a gépet minden lerakódástól.

Vízkőoldás: este 1 l 20%-os ecetet a gépbe önteni, elindítani, megvárni, hogy teleszíja magát a gép vízzel aztán leállítani. Éjszakába benne hagyni, reggel egy 40 fokos programot lefuttatni.


A törölközők esetében öblítő helyett ecetet szoktam önteni.

Aztán újra beállítom a gépet csak egy öblítésre, és akkor már öblítőszerrel öblítek.

A legújabb öblítő szerzeményem coccolino sensatien jasmine&black gardénia. Tartós és nagyon kellemes az illata.

A Penny-ben most szerdáig 800.-ft 2 liter.

2012. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

fontos, hogy törölközés után MINDIG ki legyenek terítve a törülközők, hogy rendesen megszáradjanak. nem kell magas hőfok, bőven elég a 40 fok, és a rövid program. (megjegyzem nem elég a fogasra felakasztani, mert nincs teljes méretében szétterítve. nem kell a szabadban, elég a fürdőben a zuhanyfüggöny tartójára, konvektorra, radiátorra. sőt, nekem még kicsit por szagú is szokott lenni a törölköző, ha a szabadban szárítom.) persze az is fontos hogy ahova beletöltöd a mosószert tiszta legyen, és

ne legyen a gép vízköves. (elöttem leírták mit tégy ellene) vagy ha még ezek után sem, áztasd be őket egy éjszakára, és így biztos lesz a siker :)

2012. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Amenothep válasza:
66%
Én is sokat küzdöttem a törölközőkkel. Hiába az odafigyelés, a megszáradni hagyás. Nálam a panelben nyáron 2 óra alatt megszáradnak a törölközők, mégis mire megszáradnak addigra ázott kutya szagúak lesznek. Próbáltam áztatni öblítőben, mostam már kézzel, de semmi sem segített. Eszembe jutott az hogy szállodákban, illetve régen nagyanyáink főzték az olyan cuccokat amik kényesek. No elő a legnagyobb fazekat és ecetes vízben egyenként 1 órát főztem őket, majd kézzel kimostam, öblítőben áztattam és ment a szárítóra. Ezzel az eljárással ami elég időigényes, még 1 hetes használat után sem büdösödik meg, nem hogy mosás után. Ezt minden második mosásnál megismétlem, és nincs vele gondom már szerencsére. Ha esetleg nem használt semmi eddig akkor próbáld ki az egyiken. Szerintem a törölközők hemzseghetnek a gombáktól és ki tudja még miktől a normális használat mellett is, amiket a normál mosás nem pusztít el.
2012. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!