Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem tudom kimosni a szagot a...

Nem tudom kimosni a szagot a pólókból, HELP?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Támadt egy elég furcsa problémám. Van három pólóm ( ha számít kettő adidas és egy noname, valami bc collection, mindhárom 100% pamut) amiknek néhány hete egyre erősödő fura szaga van, amin a mosás sem segít. Leginkább munkához használom őket, de a legkomolyabb vegyi anyag amivel találkoznak az az izzadtság, semmi egyéb extrém terhelésnek nincsenek kitéve.

Legutóbb próbáltam kézzel kiöblíteni, utána háromszor mostam át géppel, de semmi hatás. Ugyanúgy megmarad ez az enyhén büdös dohos szag. Próbáltam mosni folyékony Tomival, a hipercsoda Amway-es mosóporral, Persil Duo-Caps-szel, öblítőből kapott Lenor Parfumelle-t, Coccolinot és Silan Sensitive-et, mosás után a napon száradt. Mostam 30 fokon kímélő programmal,60 fokon sima programmal.

Voltak más ruhával összemosva, sehol nem jelentkezett ez a probléma, csak ennél a három példánynál. Mivel melóban használom őket öreg darabok már, de az anyagukkal és esztétikailag nincs velük gond, bár már értékük nem sok van, szal az sem gond, ha ki kell őket dobnom, vagy rituálisan kell elégetnem őket miközben a Belga Készüljé fel a hangulatra című számára táncolunk a tűz körül, csak valaki mondja meg mi a tökömtől van ez.


És ha van rá valami gyógymód, azt is szívesen fogadom. Ha nincs, akkor majd tolok fel videót az örömtáncról... :)


2014. aug. 2. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Áztasd le ecetbe (1 liter vízre 1 evökanál ecet) legalább egy éjszakára és utána mosd ki legalább 60 fokos programmal. A mosáshoz meg ne használj öblítöt, hanem ott is ecetet. Ha jó a mosógéped, akkor nem marad ecetszaga.


Az ecet az egyik legerösebb szagtalanító szer.

2014. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is volt ilyen a párom néhány, hasonlóan pamut pólójával, míg más ruhák illatosak voltak, ezek büdösek. Én is ráálltam az ecetes öblítésre (egy löttyintés az öblítő helyére), és megszűnt, minden illatos, egyáltalán nincs ecet szaga és már nem büdös. Egy próbát megér. Előtte az áztatás is jó ötlet, első "kezelésnek".
2014. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kipróbálom.
2014. aug. 2. 09:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Szintén az ecet oldotta meg nálam is ezt a problémát.
2014. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem két nagykamasz sportoló fiam van, évekig szenvedtem az agyonizzadt cuccokkal, akármivel mostam, a szag maradt, egészen addig, amíg valaki az ecetes ötletet említette, azóta megszünt a probléma (meg a szag) tökéletesen!
2014. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, úgy néz ki bevált! :)
2014. aug. 9. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Juhúúúúú! :-)
2014. aug. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!